Saulė Vandenyje atveria naują požiūrį

Saulė Vandenyje ir laikotarpio aktualijos
Vandenis
18 Sau 2021

Saulė Vandenyje atveria naują požiūrį

/
Posted By

Sausio 19 dieną Saulė, kaip ir įprastai panašiu metu, pereina į Vandenį ir bus jame iki vasario 18 dienos.  Vandeniu jau keliauja Merkurijus,  o nuo vasario 1dienos – ir Venera. Šios artimosios planetos atsidurs šalia  metų foną lemiančių Saturno ir Jupiterio, išskleisdamos ir padėdamos suvokti esmines metų (ir daug didesnio laikotarpio) programas. Vandenį valdo Uranas, suteikiantis laisvės ir įžvalgos, bei Saturnas, susijęs su strategija, disciplina. Tad Vandenis išties paradoksalus zodiako ženklas, derinantis laisvę ir discipliną (tiesa, šiemet šios dvi planetos, taigi ir tendencijos, reikšis su įtampomis dėl Saturno-Urano kvadratūros).

Vandenio savybės

Įžvalga. Vandenis yra pats brandžiausias oro stichijos ženklas, susijęs su didele atvira erdve, taip pat ir kosmoso erdve, įžvalga, laisvės ir pasirinkimo galimybėmis. Du indai, kuriuos neša Vandenis, ir simbolizuoja tą pasirinkimą tarp gyvojo ir negyvojo vandens, apima abu srautus, gebėjimą pamatyti ateities variantus ir pasirinkimo galimybes.

Laisvas ir draugiškas Vandenis išreiškia laisvę ir draugystę. Tai laisva dvasia, nepakenčianti suvaržymų. Vandenio valdovas Uranas suteikia taip pat ir puikią įžvalgą. Kita vertus, antrasis valdovas Saturnas – disciplinos, atkaklumo, strategijos, tačiau tik tada, kai  Vandenis pats tai nusprendžia.Todėl Vandenis yra ir laisvas, nepriklausomas, ir disciplinuotas, nusikreipęs į tikslą, jei jam tai išties svarbu.

Savarankus. Vandeniui patinka ir tinka savaranki veikla bei laisvai samdomas darbas pagal autorines užduotis. Vandeniui tinka moderniosios technologijos, IT, jis laisvai nardo socialinių tinklų platybėse – žino, kaip bendrauti su visu pasauliu, įvairių kultūrų bei pažiūrų žmonėmis. Jam geriausiai tinka žodžiai „pasaulio pilietis“.

Įžvalgus tyrinėtojas. Vandenis gali atrodyti keistuolis, tarytum iškritęs iš laiko, bet taip atrodo todėl, kad jis yra šiek tiek priekyje, ateityje. Vandeniui išties reikia viską patikrinti, ištyrinėti pačiam, užuot puolus aklai tikėti ar pulti į emocijas.  Tai nereiškia, kad neatjaučiantis – jis didžiausias humanistas iš visų zodiako ženklų, bet remiasi ne emocijomis, o bendrumo jausmu, tolerancija, pagarba ir laisvės, pasirinkimo davimu visiems žmonėms.

Maištininkas ir humanistas. Vandenis gina laisvę, ignoruodamas bet kokios priespaudos ar netolerancijos apraiškas bei atitinkamus žmones. Jei peržengiamos ribos, po ignoravimo seka maištas, ironija, netgi sarkazmas. Niekas taip nenusipelno Vandenio paniekos, kaip žmonės, pažeidžiantys kitų laisvę.  Nesvarbu, Vandenis mėgsta žmogų, ar ne, bet visada gina tai, kad kiekvienas vertas pagarbos ir teisės turėti savo nuomonę.

Originalas. Originalumas, netgi ekscentriškumas – būdinga Vandenio savybė. Jis mėgsta keistus derinius, atranda netikėtus sprendimus. – jam netinka eiti pramintais takais,  Taip ir gimsta mokslo išradimai, naujos tendencijos mene, madoje, visuomenės gyvenime. Tai genialūs išradėjai, tyrinėtojai  – būtent dėl stiprios įžvalgos ir laisvės jiems nėra jokių ribų. Kokios gi ribos laisvėje?

Saulei keliaujant Vandeniu palanku

 • Pagalvoti, kaip galima būtų atnaujinti ir efektyviau panaudoti techniką – ypač išmaniąją, kas naujo šioje srityje.
 • Pasidomėti inovacijomis, mokslo naujovėmis – gerai imtis ko nors mokytis, ypač išmaniųjų technologijų.
 • Formuoti komandas, skirti draugiškus ir dalykinius susitikimus.
 • Įsijungti į visuomeninę veiklą, organizuoti projektus bei dalyvauti juose.
 • Susirasti draugų, bendraminčių visame pasaulyje – na, šiuo metu visų pirma internetinėje erdvėje.
 • Imtis tyrinėjimų, mokslinio darbo.
 • Generuoti idėjas, svajoti, pažvelgti naujai, atsiverti naujoms idėjoms.
 • Peržvelgti šviežiu žvilgsniu savo veiklą, kaip geriausiai galėtumėte realizuoti savo gebėjimus besikeičiančiame pasaulyje.
 • Ugdytis laisvės, savarankumo ir drauge draugiškumo jausmą.

Kuo ypatinga Saulė Vandenyje šiemet?

Laikotarpis Saulei keliaujant Vandeniu šiemet ypač galingas, skatinantis atsinaujinti, gimdantis naują žvilgsnį ir suvokimus, labai svarbu susiderinti su šiomis energijomis, suvokti jas. Bet vis dėlto gan įtemptas, ypač vasaris: didžiąją vasario mėnesio dalį jausis Saturno-Urano kvadratūra, išreiškianti seno ir naujo susidūrimą (tikslus aspektas vasario 17d.), be to Merkurijus iki vasarį judės retrogradiškai. Tad tuoj pat realizuoti savo naujus sumanymus gali būti sunku, iškilti kliūtys.Bet į įžvalgas, sumanymus, idėjas reikia įsiklausyti, atverti šviežią žvilgsnį, naują viziją, kuriai realizuoti reikės laiko, kantrybės (geriausiai imtis realizacijos – nuo kovo mėnesio).

Vandeniams šie metai – asmenybės subrendimo, sustiprėjimo, kūrybos, tikslų išsigryninimo, galimybių bei galingos subrandintos realizacijos laikas (Vandenis – fiksuotas ženklas). Visiems – įžengimo į dideles permainas, sąmonės bei proto atgręžimas į Vandenio realybę ir galimybes, į Vandenio epochos suvokimą, tas užduotis, kurias turėsime atlikti kaip žmonija šioje epochoje.

Plačiau  Vandenio epochą ir apskritai epochas, jų kaitą parašysiu kitame straipsnyje.

Dabar svarbu suvokti esmines Vandenio savybės ir ką geriausio galime nuveikti šiuo svarbiu laikotarpiu, kurį galima būtų pavadinti kryžkele – į kokias Vandenio raiškas pasisuksime, kaip joms atsiversime. Gal pats laikas permąstyti ir atsakyti sau į klausimus, susijusius su Vandenio vertybėmis:

 • Kas tau yra laisvė? Tu laisvas žmogus ar ne? Kodėl?
 • Koks santykis tarp laisvės ir atsakomybės? Ar prisiimi atsakomybę už savo pasirinkimus?
 • Ar leidi sau turėti savas įžvalgas, požiūrį? Yra gyvas tyrinėtojas tavyje?
 • Koks tavo požiūris į naujoves, permainas? Tai kelia baimę ar įkvepia? Kodėl?
 • Kokio dydžio tavo pasaulis? Ar tau rūpi žmonijos problemos?
 • Ar tu draugiškas, ar moki draugauti? Ar patinka dirbti komandoje, kolektyve? Ką galėtum padaryti, kad būtum geresnis draugas?
 • Koks santykis su technika, kompiuteriais, išmaniosiomis technologijomis? Tau patinka tai atnaujinti? Kaip galėtum geriau jas įvaldyti?
 • Ką naujo gali/nori išmokti, atrasti, atverti.
 • Ar neužmiršai svajoti?
 • Ar prisimeni, kad visada gali rinktis?

Geroji naujiena ta, kad Vandenis atveria platesnę sąmonę, daugiasluoksnę ir daugiavariantišką, takesnę realybę, kur daugiau priklauso nuo nuostatų, ketinimo, vidinės jėgos. Nuo to, kuo vibruojame, kas esame ir į kurį pasaulio variantą atsigręžiame. Taigi tai pasirinkimų metas, kokį pasaulį kuriame, kokiame norime gyventi.