Kokia šiemet Saulė Ožiaragyje?

Kokia šiemet Saulė Ožiaragyje?
24 Gru 2020

Kokia šiemet Saulė Ožiaragyje?

/
Posted By

Gruodžio 21 dieną, kaip ir įprastai panašiu metu, Saulė perėjo į Ožiaragį. Tai  Žiemos saulėgrįžos momentas, vienas iš keturių svarbiausių metų rato taškų, žymintis žemiausią  Saulės poziciją virš horizonto, –  iki jo šviesos vis mažėjo ir nuo šiol ims didėti. Tai lūžis iš didžiausios tamsos į šviesos augimą, jos užgimimas tamsos gelmėse, tamsiausioje naktyje. Tai reiškia šviesos pergalę sunkiausiose situacijose,  jog visada sustingimą   ir tamsą keičia šviesos ir gyvybės augimas, plėtra, kad gyvybė ir šviesa yra amžina.

Tai apibūdina ir gimusius šiuo metu, ir šį laikotarpį  kaip tvirtybę, gebėjimą pakilti iš didžiausios tamsos į aukštikalnes, atnešti viltį, stiprybę, atlaikyti sunkiausias situacijas ramiai ir drąsiai.

Tai svarbu visada ir ypač šiemet Saulei keliaujant Ožiaragiu (gruodžio 21- sausio 19d.), kadangi šis metas, galima sakyti,  pereinamasis ne tik metuose, bet tam tikra prasme ir epochose, kai nauja ir sena grumsis gan stipriai, kai naujos tendencijos ieško kelių.

Juk turbūt visi jaučiame, kad sena jau atgyveno ir nebebus kaip anksčiau, kad užgimė kažkas nauja,  bet dar neaišku, kas tai yra ir kaip realizuosis.

Taigi išties pravers ramus žvilgsnis iš didesnės perspektyvos, neskubėjimas, nepanikavimas, tvirtybė ir strategija.

Tai labai gerai išreiškia ir Ožiaragio simbolis, kuris buvo vaizduojamas kaip ožys žuvis uodega, kilęs iš žemės gelmių ir besiveržiantis aukštyn. Kitas talpus įvaizdis – kalnų ožys kalno viršūnėje. Ko jis kopia, nusibraižydamas kojas į aštrias uolas, į kalno viršūnę, ko jam ten reikia? Juk ten nėra maisto, ten atšiauru, šalta? Kodėl jam reikia užsikabaroti, rizikuojant gyvybe, į kalno viršūnę ir ten pasitikti aušrą?

Gimusieji Saulei keliaujant Ožiaragiu

Tai asketai, strategai, į tikslą nusikreipę, pareigingi, tvirti, praktiški, patikimi, blaivaus požiūrio  žmonės. Nemėgsta tuščių kalbų, perdėto emociongumo, vertina profesionalumą, ilgalaikius, aiškius santykius. Mėgstamas jų posakis: „Turi būti tvarka“. Jie nepradės jokios veiklos neišsiaiškinę, kaip ją pabaigti. Tai ne sprinteriai, o maratonininkai – laikas jų sąjungininkas. Jaunystėje gali atrodyti pilkoki, neįdomūs, o bręsdami išskleidžia savo jėgą, potencialą. Senatvėje, kai kiti jau išsikvėpę, jie gali pasiekti įspūdingų rezultatų.

Ožiaragiams reikalinga vienatvė – jie joje pailsi, pasisemia minčių. Ilgalaikis šurmulys, ypač tuščias plepėjimas juos išvargina. Jėgos vieta – kalnai: jie iš prigimties alpinistai, linkę siekti viršukalnių (visomis prasmėmis). Jiems reikia saugoti kaulus, nes organizmas linkęs kalkėti, kaupiasi druskos (linkę viską koncentruoti, kristalizuoti). Tad gerai tiks pirtelė, masažas.

Stipriosios savybės – pareigingumas, atsakomybė, tvirtybė, kantrybė, patikimumas. Tai puikūs strategai, vadovai. Ožiaragis paneša naštą, kurios kiti nepakelia (dėl to tarp jų daug stambių įmonių, koncernų vadovų, kur reikalinga didžiulė atsakomybė ir aukšto lygio strategija).

Silpnybės – negebėjimas suprasti  ar įvertinti kitų žmonių jausmų, o ir savų nugrūdimas taip giliai, kad patiems gali būti sunku aptikti. Taip pat –  per didelis įnikimas į karjerą, užsikrovimas darbais ir iš to kylantis pervargimas, depresija.

Kokia šiemet Saulė Ožiaragyje?

Šiemet Ožiaragiu Saulė keliauja su Merkurijumi ir Plutonu – nemaža, bet gerokai sumažėjusia svita nei pernai: gruodžio viduryje Ožiaragį apleido  Jupiteris ir Saturnas. Taigi ožiaragiškos vyraujančios tendencijos po truputį užleidžia vietą vandeniškoms. Vis dėlto Saturno dedamoji ir 2021 metais lieka svarbi, kadangi jis valdo tiek Ožiaragį, tiek Vandenį, tik šįkart derinyje su Uranu.

Apie Saturno poziciją Vandenyje zodiako ženklams skaitykite čia:

Apie 2021 metų tendencijas skaitykite čia:

Estafetę perima Vandenis – Ožiaragiams našta kiek sumažėja, išlengvėja. Jiems iškyla uždavinys (kaip ir mums visiems) ramiai pažvelgti į priekį, atsiverti naujovėms, pamatyti esminius tikslus ir kurti ateities veiksmų strategiją.  Tiesa, tam reikia laiko – naujos tendencijos įgis kryptį, didesnį aiškumą tik Saulei peržengus į Vandenį.

 Kas teikia sėkmę Saulei keliaujant Ožiaragiu?

Darbe, kaip ir apskritai visose srityse,  bus ypač svarbus profesionalumas, punktualumas, rimtumas, patikimumas – šių savybių trūkumas bus pastebimas labiau nei kitu metu, bet neturi tapti bejausmiškumu, formalizmu.

Ką geriausio galėtumėte padaryti šiuo laikotarpiu:

 • neskubėkite, nesiblaškykite, ramiai stebėkite, kas vyksta, ir ieškokite, ką galite padaryti, kad būtų geriau;
 • siekite veikti efektyviai, atsisakykite neefektyvių veiksmų, sprendimų, emocijų, to, kas eikvoja jėgas, smukdo atsparumą;
 • orientuokitės į ilgas distancijas,
 • peržvelkite savo veiklą ir pagrindinius tikslus iš ilgalaikės perspektyvos,
 • įvertinkite praeities patirtį, ją susisteminkite, pasidarykite išvadas;
 • suvokite, ką reikia koreguoti, keisti, ko atsisakyti, kurkite strategiją;
 • ugdykite tvirtybę, nuoseklumą, atkaklumą;
 • imkite sportuoti, grūdintis;
 • sutvarkykite savo aplinką, dokumentus;
 • atsisakykite žalingų įpročių, atgyvenusių santykių ir užsiėmimų.

Ko nereikėtų daryti

 • panirti į depresiją, niūrumą, negatyvumą, senatviškas nuotaikas, bambėjimą;
 • forsuoti įvykių, skubėti, elgtis impulsyviai;
 • pasiduoti bandos instinktui, panikuoti;
 • ignoruoti blaivų protą;
 • švaistyti laiką, jėgas bei finansus, išlaidauti.

Tegul Saulė Ožiaragyje suteikia tvirtybės, išminties ir ramaus žvilgsnio iš didesnės distancijos, atsirenkant, kas laikini, o kas esminiai dalykai. Tegul palieka praeityje tai, kas pasenę, nebereikalinga, ir atveria kelius naujoms pradžioms, įkvepiančioms galimybėms.