Kokias aktualijas iškelia lapkričio 30d. Mėnulio užtemimas?

Mėnulio užtemimo veikiamos sritys ir ryšys su metų tendencijomis
28 Lap 2020

Kokias aktualijas iškelia lapkričio 30d. Mėnulio užtemimas?

/
Posted By

2020-ųjų metų pabaigoje formuosis du užtemimai: lapkričio 30d. Mėnulio ir gruodžio 14d. Saulės. Jie tęsia aktualijas, iškeltas šią vasarą, kai Karminiai mazgai perėjo į  Dvynių-Šaulio ašį, ir dar tęs jas visus  2021 metus. 2022m. pradžioje Karminiai Mėnulio mazgais keis padėtį, iškeldami jau kitas pamokas, evoliucines užduotis bei aktualijas.

Užtemimai Dvynių-Šaulio ašyje kelia informacijos, komunikacijos ir teisingumo, autoriteto aktualijas

Tai  užtemimai, prasidėję 2020m. birželio mėnesį ir besibaigsiantys 2021 metų pabaigoje. Iš viso per tuos pusantrų metų formuojasi  8 užtemimai.

2020m.

  • birželio 5d. (Mėnulio), 21d.(Saulės), liepos 5d.(Mėnulio) Saulei keliaujant šalia Kylančio Karminio mazgo.
  • lapkričio 30d.(Mėnulio)., gruodžio 14d. (Saulės) Saulei keliaujant prie Besileidžiančio Karminio mazgo.

2021m.

  • gegužės 26d.(Mėnulio), birželio  10d. (Saulės) Saulei keliaujant prie Kylančio karminio mazgo
  • lapkričio 19d. (Mėnulio), gruodžio 4d. (Saulės) Saulei keliaujant prie Besileidžiančio karminio mazgo.

Šis užtemimų ciklas iškelia aktualijas mokytis naujų dalykų, peržiūrėti  savo pasaulėžiūrą, atsijoti iš jos tai, kas pasenę, nebereikalinga, kita vertus, išlaikyti ir apginti savo esmines vertybes. Gali kilti abejonės autoritetais, tesingumu apskritai.Vieni autoritetai grius, kiti iškils – visi pareis patikrinimą, ko verti. Taip pat tai yra įstatymų, teisinės bazės peržiūros metas.

Asmeniniame gyvenime šis laikotarpis atgręžia į mokymąsi, tapimą mokiniu, skatina pažvelgti į pasaulį šviežiai, naujai, ieškoti naujų kelių, nepasitikint automatiškai tuo ką, sako autoritetai, bet tyrinėjant pačiam, ieškant informacijos, mokantis, bendraujant, dalijantis žiniomis. Čia labai svarbus lengvumas ir gebėjimas būti laisvam nuo primentamų šablonų, savarankiai analizuoti ateinančią informaciją, nepriimti vien tik dėl to, kad  ją pasakė kažkas svarbus, turintis statusą.

Kita vertus, labai svarbus tampa tiesiog žmogiškasis bendravimas, lygybė, kolektyviškumas, demokratija, pažiūrų ir įsitikimų laisvė, atsivėrimas naujovėms (ypač 2021 metais). Svarbu ją realizuoti išmintingai, pasiremiant blaiviu protu. Nieko keisto, jog šiuo laikotarpiu sparčiai populiarėja įvairūs kursai, seminarai, stiprėja noras mokytis net tiems, kam tai anksčiau nebuvo būdinga. Mokantis svarbu dinamika, greitis, įvairovė, pritaikomumas, praktiniai įgūdžiai, ėjimas koja kojon su naujovėmis, žinių perteikimas paprastai, visiems suprantamai – dabar tai, rodos, aktuliau nei akademinės studijos.

Labai svarbu neapsunkti, leisti pasauliui (ir sau) keistis, atsinaujinti, pažvelgti į jį šviežiai – taip pat ir į atsiveriančias galimybes.

Lapkričio 30d. Mėnulio užtemimas

Mėnulio užtemimas formuosis  11:42val. Lietuvos laiku, Lietuvoje jis nebus matomas, ir tai yra gerai. Kita vertus, Lietuvai šis užtemimas aktualus, nes galinga planetų sankaupa – Jupiteris, Saturnas ir Plutonas Ožiaragyje  – atsidurs ant ascendento.Tai galinga pozicija, išryškinanti tvirtybės, vidinės galios, strategijos bei tikslų aktualijas. Tai dar labiau sustiprins Saulės buvimas 10 būste, susijusiame su tikslais, strategija (panaši planetų padėtis būstuose yra didžiojoje Europos dalyje).

Šis užtemimas atgręš peržiūrėti savo tikslus, esmines vertybes – ar jie verti pastangų. Kas svarbu iš vertybių, o kas nebe? Kaip tai suderinti su ateinančiais pokyčiais, nauja informacija?

Lapkričio 30d. Mėnulio užtemimas

Lapkričio 30d. Mėnulio užtemimas

Gerai tai, kad užtemimo metu formuojasi Merkurijaus ir Selenos Skorpione jungtis bei jų abiejų  sekstilis  į galingą sankaupą Ožiaragyje, visų pirma – į Saturną ir Jupiterį, per juos ir į Plutoną. Tai žodžio, minčių magijos aspektas, ir šiuo atveju tai šviesi, baltoji magija. Tai strategijos, drąsos mąstyti ir turėti savo nuomonę, aspektas, tai dvasios kario šviesos, tvirtybės ir vidinės galios derinys. Jis turėtų padėti išlaikyti emocinę pusiausvyrą, kas apskritai sunkiau per pilnatį, jau nekalbant apie užtemimą, kur aistros verda, kyla praeities sprendimų pasekmės, rezultatai, kur reikia rasti balansą tarp praeities ir ateities.

Prie Kylančio karminio mazgo bus Mėnulis, skatindamas ieškoti lengvumo, leisti pasauliui atsiverti naujai, leisti sau ir kitiems keistis, leisti būti įvairovei, o šalia Besileidžiančio karminio mazgo bus Saulė, iškeldama būtinybę peržiūrėti savo pasaulėžiūrą ir autoritetus – kuo galima pasitikėti, ką svarbiausio reikia išlaikyti, o ko nebe.

Su Karminiais Mėnulio mazgais kvadratūros aspekte bus Neptūnas, taigi įmantrumas, perdėtas jautrumas ar savigaila šiuo atveju nepadės eiti evoliuciniu keliu, jo akcentavimas keltų įtampas, vestų į labirintą, tačiau Karminius Mėnulio mazgus gražiai palaikys ir energingasis Marsas Avine, kuris sako, jog norint eiti evoliucijos keliu, svarbu pasitelkti drąsą, tikrumą, nuoširdžiai ir  paprastai sau atsakant į klausimus, kas gi svarbiausia.

Gerai tai, jog Marsas jau nebeapsunkintas Lilit, tačiau ši, būdama visai šalia Urano Jautyje, gali skatinti gobšumą, remiantis atseit naujovėmis, siekti sau naudos, komforto, išnaudojant kitus. Uranas Jautyje stovi opozicijoje Venerai Skorpione ir  šiuo atveju reikėtų labiau pasikliauti Venera Skorpione, skatinančia pamilti drąsą, dvasią, pažadinti tai savyje. Kodėl? Nes ją palaiko Selena ir gerai aspektuotas Merkurijus.  Taigi šiuo užtemimo momentu reikėtų susilaikyti nuo pavydo, savininkiškumo, nesusigundyti  greito praturtėjimo idėjomis, neįsivelti į finansines manipuliacijas, ypač susijusias su atseit naujovėmis, virtualia erdve.

Neskubėkite veikti, palaukite mėnesį, kol nurims užtemimų sūkurys ir susiformuos naujos vėžės – daug kas per tą laiką keisis, išsigrynins aktualijos,  išryškės visai naujos tendencijos. Dabar laikas vidiniam darbui, išsigryninimui. Nesivelkite į aistras, stenkitės išlaikyti ramų žvilgsnį į pasaulį.

Užtemimo labiau veikiamos sritys bei žmonės

Sveikata. Užtemimo metu bei laikotarpiu tarp užtemimų gali būti jautresnė kvėpavimo  bei kraujotakos sistema. Reikėtų jas patausoti, tiek daugiau būnant gryname ore, vėdinant patalpas, bet neperšalant.

Veiklos. Gali  trikti transporto, kitų komunikacijos priemonių veikla, išryškėti problemos žiniasklaidoje, teisės bei švietimo sistemose bei būtinybė  šias tobulinti, reorganizuoti.

Zodiako ženklų atstovai.  Labiausiai užtemimas palies Šaulio bei Dvynių ženklų atstovus, tačiau Šaulius labiau ribodamas, versdamas peržiūrėti praeities sprendimus ir priimti jų pasekmes, sumokėti skolas, padaryti išvadas, o Dvynius versdamas tobulėti, sparčiau judėti į priekį, imtis iniciatyvos, atsinaujinti. Sudėtingas šis užtemimas taip pat Mergelės ir Žuvų ženklų atstovams, iškeliantis būtinybę ir iššūkį suderinti namų, šeimos bei karjeros aktualijas. Atsargesniems reikėtų būti Jaučiams – nesusivilioti greito praturtėjimo pagunda. Skorpiono bei Ožiaragio ženklų atstovams jis gali atverti jėgos bei tvirtybės šaltinius.

Apie tai,  kaip elgtis užtemimų metu, rasite čia:

Ką budizmo tradicija sako apie užtemimus ir jų poveikį, rasite čia: