Kokią žinią mums atneša kometa Neowise?

Astrologinės žinios ir įžvagos apie kometas
21 Lie 2020

Kokią žinią mums atneša kometa Neowise?

/
Posted By

Kometos nuo seno laikytos ypatingais dangaus ženklais, dangaus pasiuntiniais, atnešančiais žinią iš kosmoso gelmių. Dažniausiai tos žinios buvo rūstokos, siejamos su gamtos katastrofomis (žemės drebėjimas, cunamiais),  epidemijomis ar valdovų kaita. Vienaip ar kitaip – su globaliais pokyčiais pasaulyje, su transformacija, galingais pokyčiais bei atpildu. Galima žiūrėti fatališkai, baimingai, o galima pažvelgti plačiau, kas gi yra kometos ir kodėl joms skiriama toks ypatingas vaidmuo?

Nuo antikos laikų kometos pasirodymas siejamas su atpildu (badu, karais, epidemijomis). Daug apie kometas ir jų fatališką poveikį rašė didysis antikos filosofas Aristotelis, o Markas Manilijus savo poemoje „Astronomica“ vadino kometas  „artėjančios bausmės ženklu“, panašus požiūris ir indų astrologijjoje, Vedose, indėnų, afrikiečių genčių šatiniuose.

Kas yra kometa žvelgiant astronomiškai?

Tai dangaus kūnas, turintis ištęstą elipinę orbitą aplink Saulę ir bent kartais parodantis komą (skraistę ar uodegą) dėl Saulės poveikio kometos branduoliui, kuris sudarytas iš dulkių, vandens, į ledą sustngusių dujų. Priartėjus prie Saulės ledas ima tirpti ir tik tada atsiranda švytinti uodega. Iš tiesų ji ne šviečia, o tik atspindi Saulės šviesą.  Ta uodega gali būti labai ilga, iki Jupiterio skersmens, o ištirpęs ledas sudaryti dešimties milijonų kilomentrų vandenio debesis kosmose.

Artimiausias taškas orbitoje priartėjus prie Saulės yra vadinamas periheliu, o tolimiausias – afeliu. Kometų orbitos labai ištęstos, jos nutįsusios į Kuiperio juostą ar net į Orto debesį. Kometų kilmė yra ne mūsų Saulės sistemos, taigi išties galima sakyti, kad jos tarytum pasiuntiniai, susiejantys Saulės sistemą su kosmosu: kai kurios priartėjusios prie Saulės suyra, kai kurios nubloškiamos iš Saulės sistemos visam laikui, na, o kai kurios keliauja savo orbita toliau.

Kas yra kometa žvegiant astrologiškai?

Kometa – tai dangaus pasiuntinys, dievškosios valios reikškėja, žinutė, perduodama kosmoso, Saulės sistemai ir priimama per Saulę. Analizuojant kometas horoskope yra svarbus kometos didžiausio priartėjimo prie Saulės taškas, vadinamas periheliu. Tai lyg momentas, kai kosmoso pasiuntinys perduoda žinutę valdovui – Saulei. Sakoma, tu metu gimsta žmonės, galintys keisti pasaulio istoriją. Tas priartėjimas paprastai būna susijęs su dideliais globaliais sukrėtimais, po kurių ateina esminiai pokyčiai, – nieko keisto, juk norint ką nors keisti iš esmės reiklingas supurtymas. Todėl seniau kometas vadindavo Dievo bausmės ranka. Manau, galima būtų tai pavadinti valymu, išsigryninimu, rodos, kometa savo udega prašluoja erdvę, surinkdama tai, kas nebereikalinga, ir nuneša į kosmosą.

Kokią kosmoso žinią mums neša kometa Neowise?

Neowise kometa buvo atrasta 2020 kovo 27d. Jos vardas – labai viltingas – toks pat kaip teleskopo, kuriuo ji pirmą kartą užfiksuota. Gražus atsitiktinumas ar kosminis sinchronas, kad Neowise (kas išvertus iš anglų kalbos reiškia „nauja išmintis“) moko mus  naujo žvilgsnio į kosmosą ir save, naujo suvokimo, pradeda naujo suvokimo erą? Šios kometos periodas labai didelis – apie 6800 metų, taigi Žemę ji buvo aplankiusi žmonijos civilizacijos aušroje (bent jau pastarosios civilizacijos).

Neowise labiausiai susijusi su Dvynių, Vėžio ir Liūto ženklais. Labiausiai tapo matoma iš Žemės ir priartėjo prie Saulės būtent Saulei esant Vėžio zodiako ženkle. Taigi nauja informacija, naujas mąstymas, požiūris, gyvybės Žemėje ir vaikų apgynimo klausimas yra svarbiausi, esminiai dalykai, į ką atkreipia dėmesį komenta, kur būtini ir turi būti globalūs pokyčiai, tegul pradžioje ir supurtantys. Ši dangaus ranka turėtų nubausti vaikų skriaudikus ir paskatinti pokyčius valdžios sluoksniuose – tikėkimės, apvalydama jas.

Kometą, jos poveikį apibūdina trys momentai: jos užfiksavimo, atradimo (kosminės žinutės pamatymas), didžiausias priartėjimas prie Saulės (žinutė įteikta ir imama vykdyti) ir didžiausias priartėjimas prie Žemės (įsijungimas žemiškoj supratimo). Nuo seno įvairuose šaltiniuose teigiama, kad svarbiausias perihelio taškas, nes būtent Saulė, net ir fiziškai žiūrint, suteikia kometai švytėjimą, tirpdydama jos ledą ir nušviesdama savo spinduliais – tain tarsi kosminės žinutės išpakavimas, apšvietimas, suvokimas (Saulė astrologijoje reiškia ir sąmonę, ir realizaciją, ir valdymo principą). Paskui žinutė keliauja link Žemės.  Tai gali atrodyti poezija, bet nuo antikos laikų teigiama, jog planetos bei kiti dangaus kūnai turi savo sąmone, kad tai yra ne tik fizinėS, bet ir dvasinės esatys, esmės, juos vaidnta kosminiais logosais. Kometos irgi turi savo sąmonę – visa yra gyva ir sąmoninga visatoje. Galbūt esame išvakarėse tokio poiūrio grįžimo, kaip ir mokslo bei dvasingumo jungties, kaip buvo ir antikoje.

Pagal astrologinius parametrus ši kometa yra labiausiai susijusi su Dvynių, Vėžio ir Liūto zodiako ženklais (atradimo metu buvo Liūto 2, perihelio metu – Dvynių 30 laipsnyje, matoma tapo Saulei keliaujant Vėžio ženklu).

Taigi kokios tos trys Neowise datos?  Atradimo, žinutės aptikimo – 2020m. kovo 27d.,l didžiausio priartėjimo prie Saulės, perihelio, kosminės žinutės perdavimo  – 2020m. birželio 3d. ir didžiausio priartėjimo prie Žemės ir prie žmogiškosios realybės   – 2020m.liepos 23d. Na, pirmoji iš esmės sutampa su visuotino karantino paskelbimu pasaulyje kovo viduryje, kas, šiaip jau pagalvojus, yra iš esmės precedento neturintis faktas. Antroji – su Saulės užtemimu ir karantino atlaisvinimu, gilia transformacija, sprendimų paieška. Trečioji data  – liepos 23d., kai kometa labiausiai priartės prie Žemės? Na, matysis…

Akivaizdu, kad ši, kaip ir kitos kometos, neša  politinius-ekonominius pokyčius, po pirminio sukrėtimo, krizės, fornuojasi naujos jungtys, nauji alinsai, tačiau visų pirma ji neša pasaulėžiūros pokytį, tad atiduokite šiai ugninei kosminei šluotai baimes ir pasenusias pažiūras, kad galėtų gimti naujas požiūris, nauja išmintis – NEO WISE

Šios kometos spalvos – auksinė ir magenta. Pagal jas irgi sprendžiama apie kometos prigimtį ne tik fizine, bet ir dvasine prasme. Geltona ir indigo vėlgi yra spalvos, susijusios su išmintimi, dvasingu sąmoningumu.

Kadangi Neowise yra tolimoji kometa su dideliu, beveik septynių tūkstančių metų ciklu, tokios ateina ne iš Kuiperio juostos, bet iš Orto debesies, gaubiančio Saulės sistemą sferiškai.  Artimosios kometos su keliasdešimties ar kelių šimtų metų ciklu ateūina iš Kuiperio juostos ir, sakoma, yra išorinių planetų – Jupiterio, Saturno, Neptūno – žinianešiai, o tolimosios, kaip Neowise, – žvaigždžių, galaktinės sąmonės žinianešiai, atnešantys impulsą iš galaktikos logoso į Saulės sistemą, žadinančios žvaigždinę sąmonę. Jų toliausias orbitos taškas, afelis, yra Saulės sistemos paribyje, Orto debesyje, ten, kur susisieja Saulės sistema su galaktikos, žvaigždžių erdve.

 

Kaip atrasti kometą Neowise?

Kometa matoma birželio-rugpjūčio mėnesiais, tačiau geriausias matomumas liepos viduryje, ypač po liepos jaunaties, kai ji jau bus pakilusi gan aukštai virš horizonto, o Mėnulio šviesos mažai. Ją lengviausia rasti po saulėlydžio virš šiaurės vakarų horizonto, greta Didžiųjų Grįžulo Ratų.  Liepos 23d. ją rasite, pratęsę Didžiųjų Grįžulo Ratų  vežimo galutinę liniją. Šią kometą galima pamatyti plika akimi, tačiau kur mažiau dirbtinės šviesos, nuošaliau nuo miestų, bus matoma ryškiau. Tai pirmoji planeta nuo 1997 metų, matoma plika akimi. NASA netgi teigia, kad tai gai būti   „šimtmečio kometa“.

Kaip surasti žvaigždynus danguje, rasite čia: