Balandis - ir ką?

Balandžio mėnesio astrologinė analizė ir prognozė
Balandžio astrologinė prognozė
31 Kov 2020

Balandis – ir ką?

/
Posted By

Po sausio mėnesio   Saturno-Plutono jungties, davusios pradžią 2020 metų virsmams, o  balandžio pradžioje formuojasi antrasis iš svarbiausių metų aspektų - Jupiterio-Plutono jungtis. Iš esmės abu aspektai susijungia nes tai tolimosios planetos, judančios lėtai. Taigi Saturnas įjungė transformaciją sukeldamas apribojimus, o Jupiteris - išskleisdamas, išplėsdamas procesus. Balandis tampa esminio pasirinkimo tašku metuose (iš esmės - daug ilgesniuose laikotarpiuose). Priklausomai nuo to, kokią poziciją - harmoningą ar ne - pasirinks žmonės ir jų vyriausybės, formuosis tolesni metų įvykiai, nes Jupiteris susijęs su valdžia, galia, plėtra, įstatymais, Plutonas - su transformacija. Ši jungtis formuosis šiemet dar kelis kartus, koreguodamas padarytus sprendimus, tačiau balandį renkamės, į kokias vėžes įeiname. Tad balandį ir visi, ir kiekvienas ieško atsakymo į šį klausimą.

Balandį galima dalyti į tris dalis.

I. Visuotinis retritas 1-10d.

Galima pasakyti, kad tai visuotinis retritas, kur kiekvienas atsigręžiam -  ne, esame atgręžiami, - į save. Net jei kritikuojam ar piktinamės  kitais.  Čia išlenda ir giliausios baimės,  ir gražiausia atjauta, ir žvėriuko instinktas, ir apvalanti malda, nesavanaudiška pagalba. Kaip kam, kaip kada, kaip kur.

Astrologiškai žiūrint, tai skatina Merkurijaus kelionė šalia Neptūno Žuvyse nuo kovo 16 iki balandžio  11d. Protas nukreiptas vidun, o ką jis ten ras, priklauso nuo kiekvieno iš mūsų. Čia labai svarbu vidinis sąžiningumas, nemelavimas sau, nesidangstymas iliuzijomis ir nelindimas į aukos poziciją - tai jau būtų neharmoninga Neptūno bei Merkurijaus Žuvyse raiška. Tokio reiklaus imperatyvo atsigręžti į save neturėjome. Kiek prisimenu, juk nebuvo pasaulis uždaręs tarp keturių sienų - "galvok, mąstyk, suvok". Kita vertus, švelnus tas uždarymas, ypač Lietuvoje. Kitas dalykas - suvokti, kokiame pasaulyje norime gyventi ir ką nuveikti, kad jis taptų panašesnis į tokį. Tai apima ir santykį su gamta, ir tarpusavio, ir valstybių santykius. Tokia Merkurijaus pozicija gali padėti labiau išgyventi vienį su visa ir viskuo, atjautą ir žmogiškąjį solidarumą, nesavanaudišką tarpusavio pagalbą.

*Retritas - (angl. “atsiskyrimas”) - tai laikas, kurio metu žmogus atsiskiria nuo visuomenės šurmulio ir kasdienės veiklos, kad galėtų pažvelgti gilyn į save, suvokti savo giluminius virsmus ir dieviškąjį pradą. Retrito praktikos skirtos savęs pažinimui ir sąmonės plėtrai, apsivalymui nuo vidinės ir išorinės taršos.

Šis laikotarpis lems ne tik tolesnę balandžio mėnesio, bet visų metų -  bei galbūt ir kur kas ilgesnių laikotarpių - eigą. Kodėl? Šiuo metu, balandžio 5d., formuojasi Jupiterio-Plutono jungtis. Tai didžiulės jėgos, galios aspektas, besiformuojantis kas  12 metų (praeitą kartą jis buvo 2007 gruodį). Jis išdidina, išskleidžia transformacijos procesą, padaro jį visuotiniu, generuoja dideles energijas, galimybes  ir ... dideles ambicijas. Dar stipresnį šį aspektą daro tai, kad jis eina iš esmės šalia pat Saturno, taigi iš esmės šiais metais jungiasi, tarpusavyje sąveikauja visos trys planetos, o nuo vasario vidurio ki gegužės prie šios sankaupos dar prisideda ir Marsas, suteikdamas procesams pagreičio ir kurstydamas aistras.

Ši jungtis (kaip ir bet kuri jėga) gali nešti teisingumą, dvasingumą, galingą atsinaujinimą, žmogiškumo triumfą, o gali ir griovimą per dideles ambicijas ir valdžios troškimą.  Todėl labai svarbu šią didelę kosminę energiją nukreipti kūrybai, ne griovimui ar diktatui. Ne be reikalo visame pasaulyje šiuo stipriu metu organizuojamos meditacijos, bendros akcijos, taip pat vyks ir vyriausybių valstybių vadovų pasitarimai, labai svarbu jose sąmoningumas, taikumas, žmogiškasis solidarumas, nes gali kilti noras šią jėgą pasisavinti -  siekiant pralobti ar įgyti įtaką.

Juolab, jog balandžio 7d. formuosis Marso-Urano kvadratūra, galinti paskatinti ambicijas, pykčio užsiplieskimus, susipriešinimus, kita vertus, - piktnaudžiavimą galia, ko reikėtų vengti. Šį aspektą būtų galima palyginti su trumpu sujungimu, taigi atsargiau reikėtų elgtis ir ir santykiuose, su elektra, ir už vairo.

II. Atsargiai su ugnimi  11-19d.

Tai daugiausiai pagundų keliantis laikotarpis, nes greta Saulės drauge su Lilit keliaus ir Merkurijus, tad ir protas gali tapti labiau kategoriškas, impulsyvus, egoistiškas. Didelis pavojus kyla iš to, kad visi tampa lyderiais, žino, ką ir kaip geriausia daryti, kai kurie gali šauktis jėgos, diktatūros ar anarchijos, manydami, kad taip geriausiai gali viską išspręsti keliais sprendimais (tai pavojinga tendencija didžiąją metų dalį, ypač iki spalio mėnesio, kol Avinu keliauja Lilit, bet balandžio mėnesį ji įgyja didžiausią jėgą).

Be to, 14-15d. Saulė darys kvadratūras su Plutonu ir Jupiteriu, dar labiau kaitindama ambicijas ir norą įrodyti savo tiesą - tegul ir jėga, jei pritrūksta argumentų. Svarbu vengti įvairių grupių -  tautinių, religinių,socialinių sluoksnių - žmonių supriešinimų, ieškant "atpirkimo ožio". Taip elgiasi žvėriuko instinktas, kai bijo. Brandus žmogus žino, kad civilizuotos visuomenės kūrimas - ilgas ir kantrus darbas.

Galima sakyti, kad šis laikas - mūsų (ir mūsų vyriausybių) žmoniškumo, sąmoningumo, pagarbos demokratijai patikrinimas. Nuo to, kaip jį pereisime, kokios tendencijos laimės, labai priklauso tolesnė metų (ir kur kas didesnio laikotarpio) eiga.  Kodėl? Nes Jupiterio-Plutono jungtis kartosis dar du kartus: birželio pabaigoje ir lapkričio mėnesį, transformuodamas įstatymų bazę, tarptautinius santykius, valdžios struktūras, tačiau vėžes pasirenkame dabar, balandį.

III. Praktiškasis 20-30d.

Saulei perėjus į Jautį 19d, o paskui po jaunaties jaunaties dėmesys pakryps praktiškumo link, tikėkimės - ir taikumo, harmonijos, tačiau vis dėlto ne iškart, o įsibėgėjant gegužei. Vis dėlto jaunatis, kuri formuosis 23d., - geras metas pamąstyti apie gerovę, peržiūrėti savo ekonomiką. Tos aktualijos taps esminės ir eilinių žmonių, ir valstybės gyvenime. Bus ieškoma būdų, kaip gydyti pandemijos ekonominius padarinius, žmonėms - aktualu persižiūrėti savo pajamas-išlaidas, pasiieškoti uždarbio šaltinių, galbūt perorganizuoti savo veiklą. Tikėtina, kad šiuo metu daugelyje šalių atslūginės pandemijos banga, ir dėmesys nukryps į ekonominių pasekmių sprendimą.

Vis dėlto balandžio pabaigoje, 24-28d. formuosis nemaža įtemptų aspektų tarp Merkurijaus ir Plutono, Jupiterio, Saturno, tai  gali kelti aštrius debatus bei apskritai duoti tendenciją aštrinti situaciją. Juolab, kad Saulė 26d. darys jungtį su Uranu, kas gali paskatinti ir didelį žmonių bendrumą, ir mokslo išradimus, ir savivaliavimą, maištingumą.   Na, bet Merkurijui perėjus į Jautį protas taip pat pakryps praktiškumo ir (duok Dieve!) taikumo, harmonijos link.

Vis dėlto svarbių darbų pradžiai reikėtų palaukti gegužės mėnesio.

Ką geriausio būtų galima nuveikti balandį

  • Susikaupią energiją panaudoti tvarkantis namuose, sode - išpurtyti kilimus, iššveisti namus, atlikti namie darbus, kuriems vis pritrūkdavo laiko. Valant namus, galima įsivaizduoti, kad valome pasaulį. Kartu tai padeda transformuoti dėl Avino-Ožiaragio ženklų kvadratūros sustiprėjusį nerimą ar nepasitenkinimą, pyktį, paverčiant jį veiksmu. Darykime tai, ką galime padaryti efektyviai - neplakime savęs ir kitų dėl to, ką dabar negalima pakeisti.
  • Mokytis informacinių subtilybių, įvaldyti kompiuterių kalbą, perkelti savo veiklą į  internetą - tam skirti trys šių metų mėnesiai (balandis, gegužė, birželis), Saturnui keliaujant Vandeniu. Šie  įdirbiai bus labai reikalingi ir netgi lemiantys sėkmę 2021-aisiais metais. Juolab, jog balandį Vandeniu keliaus ir Marsas, suteikdamas energijos,impulsą išmaniosioms technologijoms.
  • Imti sportuoti, esant galimybei, daugiau būti gryname ore, darbuotis sode. Tai padės "Įdarbinti" maištingą Marsą,
  • Mokytis jogos, meditacijos (ypač pirmąją dekadą, Merkurijui keliaujant Žuvimis).
  • Pereiti prie sveikos mitybos, taip stiprinant imunitetą - koks dažnas pasiteisinimas būdavo: "Gaminčiau ir aš sveiką maistą, bet tam reikia tieeek laiko." Apelsinų sultys turi daug vitamino C, salierų - puikus detoksas, imbieras ir ciberžolė - puikios dezinfekcinės priemonės. Švieži žolynai turi daug gyvybines energijos. Stiprinti imunitetą  - vidinį karį - geriausias metas, Saulei keliaujant Avinu.
  • Peržiūrėti išlaidų-pajamų balansą, savo veiklą (mėnesio trečiąją dekadą, Saulei perėjus į Jautį), paieškoti, ko būtų galima atsisakyti, permąstyti - o gal tiesiog laikas keisti veiklą, gal jau seniai ji atsibodus, išsisėmusi, kaip geriausiai ją perorganizuoti, kad būtų reikalinga, kokie galėtų būti mainai su pasauliu. Tačiau naujų darbų pradžiai, iniciatyvoms reikėtų palaukti gegužės mėnesio.

Apie Saulės kelionę Avine galite skaityti čia:

Apie Jupiterio, Saturno, Plutono 2020 metų aspektus galite skaityti čia: