Ko šiemet moko Saturnas?

Saturno 2020 metų pozicijos bei aspektai
19 Kov 2020

Ko šiemet moko Saturnas?

/
Posted By

Saturnas šiemet yra stiprioje pozicijoje,  jo valdose kartu su juo keliauja didelė sankaupa planetų. Taigi jo įtaka metams yra išties nemaža. Astrologijoje Saturnas siejamas su disciplina, apribojimais, strategija, atsakomybe, tvarka, senatve, išmintimi.  Taigi teigiama prasme jis gali suteikti išminties, tvirtybės, brandos ir profesionalumo, strategijos, neigiama - kelti depresiją, formalizmą, suvaržymus, žmogų paversti robotu.

Saturnas šiemet daro keletą svarbių judesių:

 1. jungtį su Plutonu sausio  12d.
 2. perėjimą į Vandenį (kovo 22-liepos 2d. ir gruodžio 17d.).
 3. jungtį su Jupiteriu gruodžio 21d.

Saturno jungtis su Plutonu

Trumpai pasakius, ji susijusi su pandemija ir galima ekonomine krize. Tokią jungtį Saturnas daro kartą per 35 metus. Peržiūrėjus nuo 20a., akivaizdu, kad ji pradeda ilgalaikius procesus su iš pradžių, rodos, skirtingais įvykiais, kurie, iš toliau pažiūrėjus, susisieja į visumą.

 1. 1914m. - I Pasaulinio karo pradžia, ciklas baigėsi sulig II Pasaulinio karo pabaiga. Fašizmo gimimas ir atėjimas į valdžią, didžioji ekonominė krizė bei II pasaulinio karo pradžia sutampa su šių planetų kvadratūrų ir opozicijos aspektais (1921,1931, 1939m.).
 2. 1947m. - Šaltojo karo pradžia, padalijusi pasaulį į dvi stovyklas. Šis ciklas baigėsi sulig stagnacijos pabaiga (Brežnevo valdymu), davusia pradžią pertvarkai.
 3. 1982m. - prasideda Sovietų Sąjungos byrėjimas, stengiamasi pažaboti korupciją (Andropovas), keičiasi vadovai, bet akivaizdu, kad sistema turi keistis iš esmės. Tas ir nutinka - Sovietų Sąjunga subyra, tautos atgauna nepriklausomybę. Tai vėlgi paskatina ekonomikos bei politikos struktūrų performavimą, su tuo iškilusias laisvo augimo užduotis.  Amerikos bokšto susprogdinimas - sutampa su opozicija, ekonomiinė krizė - su kvadratūra (2001, 2009m.).
 4. 2020m. - pandemija, visuotinis karantinas, akivaizdu, kad tai turės ne mažesnės įtakos ir ekonomikai.

Išvada:

Tai vis įvykiai, negrįžtamai pakeitę žmonijos mąstymą; pasaulis po Plutono Saturno aspektų nebūna toks, koks buvęs - jie paskatina drauge ir negrįžtamą transformaciją, virsmus, ir tam tikrus apribojimus, kontrolę, skatina įvesti tvarką.

Galima pastebėti, kad jungtys pabaigia tam tikrą periodą, pradeda kitą laikotarpį:

 1. pasauliniai karai ir totalitarizmo gimimas;
 2. šaltasis karas ir pokarinis "vaikų bumas";
 3. Sovietinės sistemos griuvimas, iššūkiai ir išbandymai laisvajame pasaulyje (ekonomikos bei terorizmo);
 4. Pandemija, karantinas, ekonominės problemos, bendrų sprendimų paieška, pasaulio, kaip vienio, suvokimas. 

Šįkart situacija atveda prie žmonijos, kaip visumos, susivokimo, solidarumo ir pastangų įvesti tvarką, viena vertus izoliuojantis (visuotinis karantinas), kita vertus, labai intensyviai bendraujant internetinėje erdvėje, teikiant pagalbą. Dar niekada Žemė nebuvo tokia maža, o  suvokimas, kad bet kuri tendencija gali per dieną-kitą persiduoti kitame Žemės kampelyje, toks aiškus.  Taigi bendros, kolektyvinės, transformacijos ir izoliacijos, strategijos temos tampa svarbiausios. Šis procesas ir atidalija pasaulį, ir suvienija. Kuri tendencija laimės? Pamatysime. Kita vertus,  kas persvers kolektyvinėje sąmonėje priklauso ir nuo kiekvieno iš mūsų.

Kaip veikia Saturnas?

Saturnas taip veikia, kad iš pradžių apriboja, suvaržo, tačiau tai nėra vien blogai - jis skatina atsirinkti, kas svarbiausia, kad būtų galima sukurti tvarką, veikimo strategiją. Ta prasme jis griežtas mokytojas, tačiau  suteiktis profesionalumą, galintis padėti pasiekti tikslą. Neigiama prasme - jis gali kelti niūrumą, bambėjimą, pesimizmą, mirties artumo išgyvenimą.

Taigi ženklai, kuriais keliauja Saturnas, bei su jais susijusios sritys, iš pradžių patiria suvaržymą, pristabdymą, paskui, jei integruoja jo energijas harmoningai, gauna ilgalaikės realizacijos galimybes, bet tik tas, kurių užsitarnauta atkakliu darbu: veltui Saturnas nieko neduoda.

Saturnas Ožiaragyje

Saturnas į Ožiaragį perėjo 2017m. gruodžio 20d. ir bus jame iki 2020m. gruodžio 17d., išskyrus laikotarpį kovo 22d.-liepos 2d. Saturnas Ožiaragyje yra savo valdose, moko tvirtybės, išminties, atsakomybės, gebėti pasitenkinti tuo, ką turi, taupiai naudoti resursus, atkakliai ir kantriai siekti savo tikslų, neištežti. Galima būtų pasakyti: "Kas manęs nesulaužo, tas sustiprina". Jsi skatina ugdyti profesionalumą, blaivų požiūrį, praktiškumą, tausoti Žemę.

Neharmoningu atveju Saturnas pasireiškia depresyvumu, bambėjimu, pesimizmu,  chroniškomis ligomis, senatvinėmis negaliomis, perėjimu į mirties energijas.

Saturnas Vandenyje

Galima sakyti, Saturnas tris mėnesius, kovo 22-liepos 2d, išbandys savo naująją poziciją Vandenyje, į kurį pereis gruodžio 21d. Tai iš esmės pradės jau visai kitą, vandenišką laikotarpį (2021-uosius galima pavadinti ryškiai vandeniškais metais). Taigi nuo kovo pabaigos iki liepos pradžios galime stebėti, kaipgi bus siekiama įvesti tvarką, kokie procesai vyks kolektyvinėje sąmonėje, kaip tame dalyvaus įvairios organizacijos, mokslininkai.

Saturnas Vandenyje - tai visų pirma siekis atsirinkti informaciją (visų pirmą - mokslinę!), kontaktus, juos patikrinti, susisteminti. Jis ne toks rūstus nei Ožiaragyje, bet reiklus, priekabus informacijos bei kontaktų, bendravimo, komandinio darbo srityje - ten ir bus pastangos įvesti tvarką, sistemą šiuos du su puse mėnesio. Paskui Saturnas grįš atgal į Ožiaragį, pareikalaudamas spresti sudėtingus finansinius ekonominius klausimus. Jau esu rašiusi, per keletą metų turėtų galutinai įsitvirtinti virtualūs pinigai, panašu, kad tai vyksta dar sparčiau.

Harmoninga prasme tai gali duoti daugiau rimties ir atsakomybės mokslo, technologijų srityje, paskatinti brandą santykiuose, kolektyviniuose procesuose, bendros, kolektyvinės atsakomybės būtinumo suvokimą, subrandinti žmogiškąjį bendrumą naujame lygmenyje, neharmoninga - siekį apriboti demokratiją, bendravimą, įtarumą, atskirtumą, fobijas santykiuose, mokslo diktatą.

Ši pozicija ypač sustiprins informacines  technologijas - jos darys lemiančią įtaką 2021-aisiais. Tad šie mėnesiai - geras metas į jas pasigilinti, juolab, jog dėl karantino savaime išsiplečia tiek virtualaus bendravimo, tiek intenetinės prekybos, renginių, paslaugų  erdvė.

Šioje pozicijoje Saturnas Lietuvai  1991 vasario mėn. įtvirtina laisvę po 1990m. blokados bei 1991m. sausio 13-osios, tad, manau, Lietuvai ir šįkart išlaikys ožiaragiškus šbandymus - laisvės, draugiškumo, atliepimo ir vidinės tvirtybės.

Ką reiškia Saturno pozicija Vandenyje reiškia zodiako ženklų atstovams

♈️ poreikį atsirinkti draugus, prisiimti daugiau atsakomybės kolektyve.

♉️ poreikį strateguoti savo karjerą, atsirinkti esminius tikslus, o galbūt išsikelti brandesnius tikslus.

♊️ atsakingiau pažiūrėti į mokslus, studijas, susiformuoti vertybių sistemą,

♋️ poreikį sukurti strategiją ekstremaliems atvejams, galbūt - verslo planą, prisiimti atsakomybę už bendrus finansus, suvaldyti baimes.

♌️ prisiimti didesnę atsakomybę partnerystėje, įvertinti ir puoselėti ilgalaikius parterius,pasirūpinti solidesniu, rimtesniu įvaizdžiu.

♍️ rūpesngumą tarnyboje, pasirūpinti sveika gyvensena - tie pačiam, tiek padedant kitiems.

♎️ skirti dėmesio vaikams, įvesti tvarką kūrybiniuose procesuose, strateguoti kūrybinius projektus.

♏️ daugiau atsakomybės prisiimti už šeimą, namus, padaryti tvarką savo vidinėje erdvėje

♐️ atsakingiau bendrauti, būti patikimam, atsirinkti kontaktus, su kuo ir kodėl bendrauji, prisiimti atsakomybę už savo aplinką bei už savo žodžius, pažadus.

♑️ strateguoti uždarbio sritį, suvokti, kur verta skirti pagrindines jėgas, parašyti veiklos planą, kontroliuoti svorį, atsirinkti maistą ir peržiūrėti pajamas-išlaidas.

♒️ įgyti daugiau asmeninės atsakomybės, savarankumo, subręsti, išmokti savarankiai tvarkyti savo gyvenimą, tapti laisvės ir atsakomybės pavyzdžiu kitiems.

♓️ Įgyti daugiau disciplinos dvasinėse praktikose, ugdyti vidinę tvirtybę, išmokti strateguoti pagalbą kitiems, atsirinkti, kam ir kada ji reikalingiausia.

Saturno-Jupiterio jungtis

Ši jungtis ne be reikalo vadinama "karališkąja" arba "didižąja jungtimi", nes jungiasi abi planetos, susijusios su valdžia, valdymu. Senuosiuose tekstuose sakoma, kad kai susiformuoja ši jungtis, keičiasi valdovas (kas 20m.), o kai ji pereina į kitą stichiją (kas 200m.), keičiasi dinastija. Tad ji gali paskatinti labai atsinaujinti valdymo sistemą, ateinant naujiems lyderims, naujoviškesniems, naujos kartos ar tiesiog demokratiškesniems, veržliai įnešantiems naujoves, labiau bendraujančiais ir linkusiais spręsti problemas komandiniu būdu.

Kas geriausia galėtų būti, tai paskatinti žmogaus, kaip Žemės gyventojo, piliečio savivoką, atsakomybę už planetą. Ši jungtis ir visi. metai, šioms planetoms keliaujant  Vandenio ženklu, neabejotinai paskatins tiek žaibišką mokslo bei internetinių technologijų šuolį, plėtrą bei įtaką - ekonomikai taip pat. Esminė vertybė taps informacija, mokslo inovacijos, technologijos, išradimai.

Blogąja prasme (na, nesinori į tokį variantą žiūrėti) - demokratijos suvaržymus ar diktatūras, naujas "komunistines idėjas", suprimityvinant sprendimus, kad atseit 'atimsim, išdalinsim visiems, ir bus gerai', mokslo susisvarbinimą ir atitolimą nuo žmoniškumo, tapimą tartum savipakankamu, mokslu dėl mokslo - ne dėl žmogaus, jo atskyrimą duo dvasingumo, bendražmogiškųjų vertybių - meilės, atjautos,

Na, pagyvensim - pamatysim, gyvename įdomiais, permainų laikais. Nelengvais, bet ką, per karus, marus, termtis lengviau būdavo? Tikrai ne. Svarbiausia išlieka žmoniškumas, laisvė, draugystė, profesionalumas, solidarumas, siekis rasti bendrus strategiškus ir žmogiškus sprendimus.

Beje, tokioje pozicijoje, Ožiaragio pabaigoje, Saturnas buvo 1990-aisiais, Lietuvai atkovojant nepriklausomybę, pereinant išbandymus ekonomine blokada, bei Sausio13-ąją. Tik tada prie jo Ožiaragyje buvo Uranas su Neptūnu ir Kylantis karminis Mėnulio mazgas. Tada išbandymus - tiek fizinius, tiek ekonominius - perėjome garbingai, pergalingai, su ramia drąsa ir atsakomybe, pasitelkdami  solidarumą, sąmoningumą, kantrybę ir išmintį, konkrečią pagalbą vieni kitiems bei dvasios tvirtybę, vieningumą. Tai to ir moko Saturnas ir jo 'vadovaujama" šių metų planetų sankaupa Ožiaragyje. To išmokti, tai prisiminti mums visiems ir linkiu.

Apie šių metų pagrindinius aspektus rasite čia: