Apie Plutoną, krizes ir globalias transformacijas

2020 metų pagrindinių aspektų analizė
Apie Plutoną, krizes ir transformacijas
14 Kov 2020

Apie Plutoną, krizes ir transformacijas

/
Posted By

Gilinantis į 2020 metų svarbiausius tranzitus, buvo akivaizdu, kad šiais metais bus keletas globalių sukrėtimų, virsmų: sausio mėnesį, kovo-balandžio sandūroje, birželio-liepos sandūroje ir lapkričio mėnesį.

Vis dėlto jie buvo (ir yra) panašiausi į globalius ekonomikos sukrėtimus, reikalaujančius pertvarkyti įstatymų sistemą, mokesčių bazę, priversiančius pasaulio vyriausybes imtis esminių sprendimų pertvarkyti ekonomikos struktūroms. Išties virusas smogtelėjo staigiai ir gerokai, nors, rodos,  nėra toks 'piktas' kaip ankstesni virusai, jis staigiai ir ryškiai pakeitė pasaulio veidą, sąmonę, iškeldamas būtinumą reaguoti nedelsiant. Vis dėlto astrologiškai galima patvirtinti, kad ko gero, jis labai ryškiai palies ekonomiką, paskatins ekonominius pokyčius ir tam tikrus politinius-ekonominius sprendimus, galbūt ir įtakos zonų bei valdžios persisikirstymą pasaulyje. Nesiimsiu spręsti, ar jis dirbtinai sukeltas, ar ne,  tai ne mano sritis, tačiau nenustebčiau, jei juo būtų manipuliuojama, nes ryškios sąsajos su ekonomika. Na, apie tai tegul komentuoja specialistai, mano tikslas pasigilinti ir atskleisti sąsajas su astrologija.

Kas sąlygoja katastrofas, masinius sukrėtimus?

Kodėlgi buvo galima nuspėti minėtus pokyčius, nors ir sunkiau įžvelgti, kad to pradžia ir impulsas bus pandemija? Tai sąlygota didelės tolimųjų planetų sankaupos Ožiaragyje, susijusiame su ekonomika, didelėmis valdžios struktūromis.

Kokios gi planetos keliauja Ožiaragyje ir ką jos reiškia?

 1. Visų pirma Plutonas - planeta, susijusi su globalia transformacija, masiniais procesais, negatyvia prasme - stichinėmis nelaimėmis, katastrofomis.
 2. Plutono aktyvumą išplečia Jupiteris, turintis savybę išdidinti, išskleisti tai, prie ko prisiliečia. Prieš 12 metų, 2008-aisiais, Jupiteris, įžengęs drauge su Plutonu į Ožiaragį, pradėjo ekonominę-finansinę krizę, t.y. ekonomikos transformaciją (Ožiaragis susijęs su ekonomika, valdžios struktūromis, Plutonas su transformacija, stambiais finansais, masių jėga).  Taigi ta sritis, kur keliauja Plutonas, ir patiria neišvengiamą ir negrąžinamą transformaciją - tokia jo paskirtis. Tie pokyčiai, esminiai, fundamentalūs, nes Plutono ciklas yra didelis - 248 metai. O Jupiteris, atsidūręs šalia, tą transformaciją išdidina, išplečia.
 3. Be to, Ožiaragiu keliauja ir metų pradžioje su Plutonu jungtį darė ir Saturnas, susijęs su apribojimais. Na, o metų gale jis jungsis ir su Jupiteriu, bet jau Vandenyje.
 4. Iki birželio 4d. Ožiaragiu keliauja ir Besileidžiantis Karminis mazgas Ketu, panašu, kad jis bent jau iki birželio pradžios vers taisyti praeityje padarytas klaidas, atsisakyti pasenusių veikimo modelių, struktūrų, ypač ekonomikos srityje.

2020-ųjų foną sąlygoja šie tolimųjų planetų aspektai:

 1. 01-12 Saturno-Plutono jungtis prie Besileidžiančio karminio mazgo, susijusi su masiniais apribojimais, skausmingu giliausių praeityje susikajupusių problemų sprendimu, būtinybe atmesti iš  praeities tai, kas pasenę, nebereikalinga.
 2. 02-20 Jupiterio-Neptūno sekstilis, susijęs su kūryba, atjauta, dvasingumu.
 3. 04-05 Jupiterio-Plutono jungtis, prie Besileidžiančio karminio mazgo, susijusi su masiniais  tarptautiniais sprendimais, politikos pokyčiais, būtinybe transformuoti įstatymus, pasaulio vyriausybių susitikimais, valdymo sistemos pokyčiais.
 4. 06-30 Jupiterio (retrogradinio)-Plutono jungtis, dar kartą peržiūrinti sprendimus. Galima ekoniminė-politinė krizė.
 5. 07-27 Jupiterio  (retrogradinio)-Neptūno sekstilis, skatinantis atsigręžti į dvasines vertybes, kita vertus, tiesiog į žmogiškąjį bendrumą.
 6. 10-12 Jupiterio-Neptūno sekstilis pasikartos trečią kartą.
 7. 11-12 Jupiterio-Plutono jungtis  pasikartos trečią, paskutinį kartą, išbagdama politikos-ekonomikos transformacijos etapą, po to pereis į kitą fazę.
 8. 12-21 Jupiterio-Saturno jungtis Vandenyje, kas susiję su dideliais pokyčiais visuomeniniame gyvenime, valdymo sistemose. Tai atveria naują - vandenišką - ciklą.

Logiška būtų tikėtis, kad svarbiausi metų įvykiai formuosis aplink jungčių aspektus.

Kokios tolimųjų planetų jungtys buvo 19-21a.pandemijų metu?

 • Rusijos karštinė  1889m. - Plutono-Neptūno jungtis Dvyniuose kartu su Lilit
 • Ispaniškas gripas 1918m. - Saturno-Neptūno jungtis Liiūte.
 • Azijos gripas 1957m. - Plutono ingresija į Mergelę.
 • Honkongo virusas 1968m.- Jupiterio-Plutono jungtis, Uranas tame pačiame ženkle, Mergelėje.
 • Kiaulių, arba Meksikos, gripas  2009m., - Jupiterio-Neptūno jungtis Vandenyje,  Lilit su Plutonu Ožiaragyje.

Kaip matome, beveik visais atvejais per pusantro šimto metų pandemijos sutampa su Saturno ar Jupiterio j ir vienos iš tolimųjų planetų - Plutono arba Neptūno - jungtimi (abi susijusios su masinėmis infekcijomis).

2020-ųjų globalių virsmų periodai

Virusas atsiranda Kinijoje (didžiausia ir ryškiausia Ožiaragio šalis) Saturno-Plutono jungties metu (2020-01-12, tikslus aspektas galioja beveik visą sausio mėnesį). Tame pačiame Ožiaragio ženkle yra ir Besileidžiantis karminis mazgas Ketu, susijęs su praeityje padarytų veiksmų pasekmėmis, būtinybe jas taisyti.

Buvo galima tikėtis, kad iki kovo vidurio, kol pasijus Jupiterio-Plutono jungties poveikis (2020-04-05, tikslus aspektas apima kovo antrąją pusę ir balandžio pirmąją), bus galima atsikvėpti, tačiau dabar akivaizdu, kad šie du pirmieji aspektai susijungia ir tikėtina, kad tęsis mažiausiai iki balandžio vidurio. Taigi Jupiteriui artėjant į jungtį su Plutonu pandemija įgyja pagreitį, plėtrą, be to, jo poveikį dar labiau suaktyvina ir pagreičio duoda kartu keliaujantis Marsas.

Kita vertus, Saturnas pradėjo darbą, sukeldamas tarptautinius apribojimus dėl ekstremalios situacijos (ekstramali situacija - Plutono raktinis žodis, apribojimas- Saturno), o paskui sprendimams ateina Jupiteris, susijęs su plėtra, tarptautiniais santykiais, būtinybe pertvarkyti įstatymų bazę, mokesčius, ekonominę sistemą, susitikti ir tartis pasaulio autoritetams, daryti politinius pokyčius. Kinija, davusi pradžią pandemijai, o drauge ir pasauliniam ekonomikos šokui, gali vėliau kažkokiu būdu gauti iš to naudos. Akivaizdu, kad šie ligos protrūkiai transformuos pasaulinę ekonominį-finansinę- politinę sistemą, perskirstys įtakas.

Trečias etapas bus birželio pabaigoje-liepos pradžioje kartu su Jupiterio-Plutono antrąja jungtimi (2020-06-30, tikslus aspektas apima birželio antrąją pusę ir liepos pirmąją). Tikėkimės, pandemija iki tol bus atslūgusi, bet greičiausiai bus patiriamos bei gydomos jos ekonominės- politinės pasekmės, ieškoma, kaip pertvarkyti ekonomiką.

Galutiniai sprendimai, korekcijos priimamos  metų pabaigoje, lapkričio kartu su trečiąja Jupiterio-Plutono jungtimi (2020-11-12, tikslus aspektas aprėpia beveik visą lapktitį). Tikėkimės, kad Jupiteris bus ne toks piktas kaip Saturnas, nors nei  Honkongo gripo atveju, nei 2008 metais, pradedamas ekonominę krizę, nieko gero nežadėjo, tiesiog išdidino procesus, juos aktyvavo.

2020-12-21 formuosis Jupiterio-Saturno jungtis, atverdama vandeniškas aktualijas, tam tikra prasme - naują erą, inovacijas tiek valdyme, tiek technologijose, tiek kolektyvuose. Bet tai jau kita tema ir kitas laikotarpis.

Kokia dvasinė, egzistencinė Plutono aspektų prasmė?

Astrologijoje tolimosios planetos yra susijusios su kolektyviniais procesais. Plutonas - su kolektyvine transformacija, galinga gilumine energija ir ekstremaliomis situacijomis, Neptūnas - su dvasingumu,vaizduote, Uranas - su permainomis, inovacijomis, išsilaisvnimu.

Vidurinio nuotolio planetos - Saturnas ir Jupiteris - tuos didžiuosius kolektyvinius ciklus aktyvuoja.  Saturnas - apribodamas, atrūšiuodamas, diciplinuodamas, Jupiteris - išplėsdamas.

Saturno-Plutono jungtis susiformuoja maždaug kas  35 metus, iškeldama giliausius šešėlius, giliausias baimes, giliausius suvaržymus ir versdamas juos transformuoti, Iš pradžių tarsi sukaustydamas, apribodamas, paskui atkirsdamas tai, kas pasenę, nebereikalinga, kad paskui galima būtų prieiti prie naujo ciklo. Taip įvyko po visų Saturno-Plutono jungčių: I pasaulinio karo  pradžios 1914m., kai iš esmės prasidėjo modernus pasaulis, po II pasaulinio karo pabaigos 1947m., kai viena vertus, prasidėjo Šaltasis karas, kita vertus, "vaikų bumas", gyvybės triumfas, atgimimas po karo siaubų. Viena, vertus, tas aspektas  aktyvuoja vidines baimes, bet kartu ir vidinę galią, aktyvuoja vidinę transformaciją. Jis verčia suvaržyti save, bet drauge ir daryti giluminę transformaciją, praeties nukirtimą. Po to nebeišeina kabintis į senus dalykus, beprasmiška. Juk Saturnas - taip pat laiko ciklų valdovas, ne be reikalo vaizduojama su dalgiu ar pjautuvu. Jis nuima derlių to, kas sukaupta, nukerta, kas nereikalinga.

Jupiterio-Plutonuo jungtis formuojasi maždaug 12 metų. Ji išdidina transformacijos procesą, suteikia jam pagreitį, plėtrą. Čia vėlgi svarbūs galios ir įtakos, valdžios klausimai. Ir žmonėms, ir valstybėms kelia užduotį suvaldyti savo išaugusias galias ir ambicijas, pasitelikiant teisingumą, dėsnių išmanymą, tada gali suteikti didelius įgaliojimus.

Jupiterio-Saturno jungtis, vadinama didžiąja jungtimi, susiformuoja maždaug kas 20 metų. Ji susijusi su valdžios, valdovų kaita. Kai jungtis pereina į naują stichiją, kaip nutiks ir šių metų gruodį ,(tai vyksta kas 200 metų) - senuosiuos astrologijos šaltiniuose sakoma, kad tai reiškia dinastijos pasikeitimą, taigi ne tik atskirų vadovų, bet ir visos valdymo sistemos kaitą. Na, metų gale pamatysim, kaip tai bus. Gali keistis apskritai ne tik valstybių vadovai, bet ir valdymo sistemos apskritai. Geruoju atveju - pereidamos į didesnę demokratiją, bendruomenių, kolektyvų didesnį dalyvavimą ir įtaką visuomeniniame gyvenime.

Ir kuo padėti gali Neptūno sekstilis?

Na, ir Jupiterio-Neptūno sekstilis sukreipia dvasingumo link, kaip ir šią pandemiją galima panaudoti atjautos, dvasingumo ugdymui, iš pasaulio vienio pajautos gimstančiai kūrybai, galima - kvaišinimuisi ir fobijoms. Jupiterio-Neptūno sekstilis formavosi vasarį, paskui liepos pabaigoje ir spalį. Jis įkvepia žmogiškumui, atjautai, įkvėptai kūrybai, dvasingumui dermėje su efektyvių sprendimų ir humaniškų įstatymų paieška.

Juk keista: pasaulis, rodos, sustingo, įsiklausė. Paradoksas, nors ir izoliavęsi, bet stabtelėję nuo rutiniško bėgimo galime labiau įsiklausyti ne tik į save, bet ir į pasaulį, jo virsmus, pajusti solidarumą, bendrumą su viso pasaulio gyventojais. Galime išsigąsti, panikuoti, bet galime tiesiog susitelkti ir suvokti, kad atskirtumas yra tik iliuzija ir kad iškylančias problemas gali spręsti tik visa žmonija kartu - sąmoningai ir su atjauta, vienio išgyvenimu, atsiremdama į dvasines vertybes, humanizmą. Transformuoti tai, kas nebereikalinga, atgyvenę, tiek savyje, tiek pasaulyje.

To mums visiems ir linkiu.

Bendrą metų prognozę galite pažiūrėti čia: