Ožiaragis šiemet ypatingas

Ką šiemet suteikia Saulė Ožiaragyje?
Ką suteikia Saulė Ožiaragyje
20 Gru 2019

Ožiaragis šiemet ypatingas

/
Posted By

Gruodžio 22dieną, kaip ir įprastai, Saulė pereina į Ožiaragį. Tai  Žiemos saulėgrįžos momentas, reiškiantis, kad pasiektas didžiausios tamsos taškas, žemiausia Saulės pozicija virš horizonto, ir nuo šiol šviesos tik didės. Tai apibūdina ir gimusius šiuo metu, ir patį visą laikotarpį (nuo gruodžio 22 iki sausio 20 dienos). - kaip tvirtybės, gebėjimo pakilti iš didžiausios tamsos į aukštikalnes, atnešti viltį, stiprybę, atlaikyti sunkiausias situacijas.

Šiemet šis laikotarpis ypatingas tiek karmine, tiek energijų prasme, nes Ožiaragiu Saulė keliaus su didele sankaupa planetų - tokios stiprios pozicijos Ožiaragyje nebus kelis simtus metų. Tai ir išbandymų, ir stiprybės patikrinimo metas Ožiaragiams (taip pat ir ekonomikai), tačiau jis atneša ir galimybes, plėtrą. Vis dėlto tos galimybės išsiskleis ir išbandymai Ožiaragiams atslūgs kiek vėliau, vasarop, ypač  stabdančiam Karminiam Mazgui Ketu išėjus iš Ožiaragio birželio 4. Na, o šis ožiaragiškasis periodas su dviem užtemimais, patikrins, ko verta Ožiaragių stiprybė ir kai kuriuos privers sumokėti praeities skolas ar bent jau peržiūrėti savo nuostatas, vertybes, praeities pasirinkimus, tikslus.

Gimusieji Saulei keliaujant Ožiaragiu

Tai asketai, strategai, į tikslą nusikreipę, pareigingi, tvirti, praktiški, patikimi, blaivaus požiūrio  žmonės. Nemėgsta tuščių kalbų, perdėto emocingumo, vertina profesionalumą, ilgalaikius, aiškius santykius. Mėgstamas jų posakis: "Turi būti tvarka". Nepadės jokios veiklos neaišsiaiškinę, kaip ją pabaigti. Tai ne sprinteriai, o maratoninkai - laikas jų sąjungininkas. Jaunystėje gali atrodyti pilkoki, neįdomūs, o bręsdami išskleidžia savo jėgą, potencialą. Senatvėje, kai kiti jau išsikvėpę, jie gali pasiekti įspūdingų rezultatų.

Ožiaragiams reikalinga vienatvė - jie joje pailsi, pasisemia minčių. Ilgalaikis šurmulys, ypač tuščias plepėjimas juos išvargina. Jėgos vieta - kalnai: jie iš prigimties alpinistai, linkę siekti viršukalnių (visomis prasmėmis). Jiems reikia saugoti kaulus, nes organizmas linkęs kalkėti, kaupiasi druskos (jie linkę viską koncentruoti, kristalizuoti). Tad gerai tiks pirtelė, masažas.

Stipriosios savybės - pareigingumas, atsakomybė, tvirtybė, kantrybė, patikimumas. Tai puikūs strategai, vadovai. Ožiaragis paneša naštą, kurios kiti nepakelia (dėl to tarp jų daug stambių įmonių, koncernų vadovų, kur reikalinga didžiulė atsakomybė ir aukšto lygio strategija).

Silpnybės - negebėjimas suprasti kitų žmonių jausmų, o ir savų nugrūdimas taip giliai, kad patiems gali būti sunku aptikti. Taip pat - perdėtas karjerizmas ar/ir užsikrovimas darbais ir iš to kylantis pervargimas, depresija.

Šiuo metu  Ožiaragis labai stipriai išreikštas, jame yra Jupiteris, Saturnas ir Plutonas - tai didelė galybė, o Saulė keliaudama Ožiaragiu ją dar labiau išryškins.  Drauge akcentuodama . ir santūrumo, disciplinos, atsakomybės, ištikimybės ir patikimumo svarbą, o per tai - ir galimybę įgyti autoritetą, įtaką aplinkai, vadovo statusą ir įgaliojimus. Į jus ims žvelgti kaip į lyderį, koks iš tiesų esate. 

 Kas teikia sėkmę Saulei keliaujant Ožiaragiu?

Darbe, kaip ir apskritai visose srityse,  bus ypač svarbus profesionalumas, punktualumas, rimtumas, patikimumas - šių savybių trūkumas bus pastebimas labiau nei kitu metu. Vis dėlto Ožiaragyje bus ir  Besileidžiantis karminis mazgas Ketu, taigi nereikėtų persistengti ugdantis ožiaragiškas savybes - jos turėtų būti atrama, fundamentu kurti savitarpio supratimui, suburti žmonėms aplink save, bet netapti bejausmiškumu, formalizmu.

Šiemet laikotarpis, Saulei keliaujant Ožiaragiu, labiau tinkamas planams, strategijai peržiūrėti, koreguoti bei pasitikrinti savo tikslams, pasidaryti išvadoms, susumuojant praeito etapo rezultatus, nei veržliam ėjimui į priekį. Taip yra dėl Besileidžiančio karminio mazgo įtakos bei besiformuojančių prie jo Saulės ir Mėnulio užtemimų.

Ką geriausio galėtumėte padaryti šiuo laikotarpiu:

 • neskubėkite, nesiblaškykite - dabar ne metas veržtis į priekį,
 • orientuokitės į ilgas distancijas,
 • peržvelkite savo veiklą, esminius tikslus iš ilgalaikės perspektyvos,
 • įvertinkite praeities patirtį, ją susisteminkite, pasidarykite išvadas;
 • suvokite, ką reikia koreguoti, keisti, ko atsisakyti, kurkite strategiją,
 • ugdykite tvirtybę, nuoseklumą, atkaklumą,
 • imkite sportuoti, grūdintis,
 • sutvarkykite savo aplinką, dokumentus,
 • atsisakykite žalingų įpročių, atgyvenusių santykių ir užsiėmimų.

Ko nereikėtų daryti

 • panirti į depresiją, niūrumą, negatyvumą, senatviškas nuotaikas, bambėjimą;
 • forsuoti įvykių, nekantrauti, elgtis impulsyviai;
 • ignoruoti praeities pamokas;
 • švaistyti laiką bei finansus, išlaidauti.

Tegul Saulė Ožiaragyje paverčia mūsų patirtis lobiu, o ne našta! Tegul palieka praeityje tai, kas pasenę, nebereikalinga, ir atveria kelius naujoms pradžioms, įkvepiančioms galimybėms.