Tos stebuklingosios žolelės

Kai kurios augalų ir planetų sąsajos
Tos stebuklingos žolelės
21 Rgp 2019

Tos stebuklingosios žolelės

/
Posted By

Planetų energijų atitikmenis galima rasti įvairiose Žemės karalijjose - jos veikia ir skleidžiasi ne tik per žmones, bet ir per gyvūnus, augalus, mineralus. Apie mineralus jau esu kiek rašiusi, tad dabar, Saulei ir Selenai keliaujant Mergele, puikus metas atsigręžti į augalijos pasaulį. Kaip mineralai, augalai išreiškia skirtingų planetų energijas, vis dėlto galima rasti ryškių vieno ženklo ar planetos  "atstovų". Taigi, kiek leidžia mano astrologinė praktika ir žinios  bei įžvalga, pasistengsiu atskleisti kai kurių augalų ir planetų sąsajas bei su tuo susijusias galimybes.

Augalai, susiję su Saule

Tai dažniausiai geltoni, karštį mėgstantys, į Saulę besigręžiantys augalai kaip saulėgrąža, cinamonas, gvazdikėllis, šafranas. Jie dažniausiai turi kiek deginantį skonį, kaitina, dezinfekuoja. Kai kurie yra iš brangiausiųjų - kaip šafranas, mira, cinamonas, jie naudojami sakraliuose ritualuose. Kaip ir Saulė jie teikia apsaugą, aktyvina, dezinfekuoja, saugo nuo visokios nešvaros, yra degūs arba tiesiog oranžiniai, geltoni. Prie Saulės augalų priskirtume ir apelsiną - jis kaip ir anksčiau minėtieji, suteikia optimizmo, pozityvumo - rodos, nieko bloga negali būti šalia - negatyvumas tiesiog turi atsitraukti. Kiti iš Saulei priskiriamų augalų yra kinrožė, ąžuolas, rozmarinas, šlamutis,  lauras, (drauge su Jupiteriu), jonažolė.

Augalai susiję su Mėnuliu

Tai dažniausiai vandens augalai arba mėsingi, vandenį kaupiantys augalai, visų pirma baltos spalvos, Jie gali turėti svaiginantį kvapą. Pasižymi raminančiu, vėsinančiu poveikiu. Tai ajeras, irisas, vandens viksva,  agava, alijošius, gluosnis, išreiškiantis amžiną gyvybės versmę. Gluosnio šakelę savo rankose laiko ir nuostabioji Guan In - atjautos dievybė, Pasaulio Motina kinų tradicijoje. Su Mėnuliu susijusios ir visų rūšių lelijos. Jos išreiškia gilų moteriškumą, tyrumą, ramybę, palaimą. Archangelo Gabrieliaus, susijusio su Mėnuliu bei Mėnulio diena pirmadieniu, rankoje yra lelija. Ji vaizduojama ir šalia Dievo motinos, mergelės Marijos, kaip nekaltybės, romumo simbolis. Kaip papildančios lelijose yra ir Veneros energijos (Venera, kaip grožio nešėja, apskritai yra susijusi su gėlėmis). Iš smilkalų Mėnulio savybėmis pasižymės baltasis sandalas. Kiti Mėnulio augalai - kamparas, migdolas,  mirta, pasiflora, iš dalies - mėta, pipirmėtė, ramunė. Šie augalai yra kaip priešnuodis nudegimams dėl vėsinančio, drėkinančio, raminančio poveikio. Valerijonaa ir aguona turi migdantį Mėnulio poveikį.

Balta augalų spalva dar labiau šį ryšį stiprina. Nemaža dalis Mėnulio augalų yra naktiniai, tačiau ne visi.

Augalai, susiję su Marsu

Tai deginantys, aštraus, aitraus, kartaus skonio ir kvapo augalai: visų rūšių pipirai, garstyčios, čiobrelis, tabakas, dilgėlė, usnis, svogūnas, koriandras, pelynas (drauge su Saturnu), imbieras, česnakas, bazilikas, ciberžolė. Jie dažniausiai turi dezinfekuojantį poveikį, naikina parazitus - ir fizinius, ir astralinius. Puikiai tinka nuo peršalimo ligų, nes kelia vidinį karštį (čiobrelis, imbieras).

Kaktusas yra ryškus Marso augalas, kaip ir kiti spygliuoti augalai, netgi erškėtrožė. Augalai aštriais lapais, pavyzdžiui, juka, apskritai dykumų augalai, kuriems reikia maža drėgmės, taip pat dažniausiai yra Marso augalai. Kadagys turi ir Marso, ir Saulės bei Merkurijaus energijų. Yra astralinis karys, saugantis nuo tamsos.

Augalai, susiję su Merkurijumi

Dauguma Merkurijaus augalų yra smulkiažiedžiai, trumpai  žydintys. Medis - beržas, jis den prigimties.
Smulkiažiedės gėlės  ir  žolelės: levanda, morka, salieras, kmynas krapas, pankolis, papartis, mairūnas, dobilais

Augalai, susiję su Jupiteriu

Tai dažniausiai stambūs augalai - ąžuolas, bukas, tuopa, lauras, palmė. Iš žolynų - detoksikuojantys, greitai plintantys, valantys, stiprinantys kepenis augalai: šalavijas, pienė, juozažolė, šlamutis (šis turi nemaža ir Saulės energijos).

Augalai susiję su Venera

Tai dauguma gražiausių gėlių, turinčių malonų, saldų kvapą - jazminas, bijūnas, aišku, rožė (na, rožės tpbulai išreiškia moteriškųjų planetų - Mėnulio ir Veneros energijas - bet pirmiausia Veneros). Vien jau jų užtenka Veneros pasaulio grožiui išskleisti.

Augalai, susiję su  Saturnu

Tai tiesūs, "asketiški" lėtai augantys: visų pirma eglė, skleidžianti kiek rūstoką energiją. tačiau suteikianti stiprybės išgyventi, išlikti, atsilaikyti bet kokiomis sąlygomis, kiti tiesūs spygliuočiai - kiparisas, kukmedis. Saturnui priskiriami ir kai kurie nuodingi augalai, kaip beladona.

Augalai - pagalbininkai įvairiems atvejams

Kai reikia pozityvumo ir drąsos, apsaugos, aktyvinimo, puikiai tinka Saulės ir Marso augalai: gvazdikėliai, cinamonas, pipirai, garstyčios, jonažolė, čiobrelis, imbieras.

Kai reikia raminimo, relaksacijos, puikiai tinka Mėnulio ir  Veneros augalai: rožės, lelijos, lotosai. Šie deriniai puikiai gydo moteriškas traumas,  tad labai tinka (ir net būtini) visoms moterims.

Kai reikia raminimo ir mentalinio aktyvumo derinio, puikiai tinka Mėnulio ir Merkurijaus augalai: levanda, pipirmėtė, mėta, ramunė (ši turi dar ir Saulės energijos).

Kai reikia susitelkimo, tvirtybės atlaikyti sunkius momentus, puikiai tinka Saturno augalai: kiparisas, eglė.

Na, o Jupiterio augalai tinka visada - jie teikia gerovę, plėtrą: pavyzdžiui, palmė. Na, o juozažolė, šlamutis, pienė puikiai detoksikuoja organizmą, valo kepenis, tad yra vertingi visiems.

Alyvmedis atitinka Jupiterio ir Veneros derinį, suteikia augimą ir ramią gerovę, išmintį.

Video įrašą galite pasižiūrėti čis: