Liepos mėnesio Saulės ir Mėnulio užtemimai 2019

Astrologo įžvalgos, patarimai
Saulės ir Mėnulio užtemimai
29 Bir 2019

Liepos mėnesio Saulės ir Mėnulio užtemimai 2019

/
Posted By

2019 metų liepos mėnesį vyks du užtemimai:

 • liepos 2d. visiškas Saulės užtemimas (Lietuvoje nematomas, ir tai yra gerai, o visiškai matomas Pietų Amerikoje – Čilėje, Argerntinoje, jas jis labiausiai ir palies)
 • liepos 17d. dalinis Mėnulio užtemimas (Lietuvoje matomas).

Visiški Saulės užtemimai Žemėje būna kas 18 mėnesių, jų metu Mėnulis uždengia visą Saulę. Per kitus, dalinius, Saulės užtemimus jis uždengia tik dalį Saulės, o per žiedininius užtemimus jis uždengia Saulę, bet yra mažesnis, kad uždengtų visiškai.

Laikotarpis tarp užtemimų vadinamas tarpužtemiminiu laikotarpiu: jį pradės Saulės užtemimas, o pabaigs Mėnulio užtemimas. Be to, turbūt jau pastebėjote, kad užtemimų poveikis pasijunta gerokai prieš juos, bent jau prieš savaitę. Visi sprendimai, mintys daug stipriau įsirėžia į būties audinį užtemimų metu, yra sunkiau atšaukiami, taigi galvokite, ką galvojate, sakote, darote.

Šie užtemimai sudaro vientisą ciklą, vyks Saulei esant prie Karminio kylančio Mėnulio mazgo, taigi jie, priešingai nei sausio mėn. užtemimai. Vis dėlto visi metų užtemimai bazuojasi Vėžio-Ožiaragio ašyje, kur šiuo metu yra Karminiai Mėnulio mazgai. Taigi jie susiję su Vėžio-Ožiaragio opozicija, būtinybe suderinti šių dviejų ženklų programas, aktualijas: atsiremiant į Ožiaragio įdirbius bei savybes (jei reikia, atiduodant ir skolas šioje srityje) reikėtų siekti realizuoti Vėžio aktualijas bei ugdyti charakterio bruožus.

Ožiaragio zodiako ženklo aktualijos

Ožiaragis archetipine prasme susijęs su strategija, esminiais tikslais sociume, karjera, disciplina, askeze, tvirtybe. Šios savybės nėra šiuo metu esminės, taigi nereikėtų šiuo metu būti pernelyg formaliam ar „kietam“. Užtemimų laikotarpiu gali tekti peržūrėti, kur ir kaip ugdėtės tvirtybę: kur persistengta, kur – pats tas, kas per tai įgyta, kas prarasta. Tai gali būti temų aktyvavimosi tąsa iš sausio mėnesio, kai pamatysite sausio aktualijų (temų, susijusių su karjera, savo veiklos strategavimu, karjeros ir šeimos reikalų balansavimu) sprendimus.

Pasiimkite savo stiprybę – jo nereikia numesti (juolab, kad šalia Besiliedžiančio karminio mazgo Ožiaragyje yra ir Plutonas su Saturnu), tačiau reikėtų atsisakyti pernelyg didelio rūstumo, savo pareigų sureikšminimo, jei dėl to nukenčia aplinkiniai, šeima ar tampate pernelyg formalūs, užsidarę; jei grafikai ir terminai tampa svarbiau už žmogiškąjį faktorių, šeimą ar tiesiog būties išgyvenimą.

Kas iš tų darbų ir pareigų, jei pamiršti, kad gyveni. Tai gal ir negyveni tada?

Vėžio zodiako ženklo aktualijos

Vėžys archetipine prasme yra susijęs su šeima, motinyste (tėvyste), giminės pratęsimu bei puoselėjimu, protėviais, tėvyne, ištakomis, būstu, namais, nekilnojamuoju turtu. Jis moko švelnumo, takumo, skatina įsigilinti į psichologiją, vadinamąjį žmogiškąjį faktorių.

Tai nereiškia, kad jis yra silpnas – čia šalia valdovo Mėnulio, išreiškiančio motiniškąjį pradą, egzaltuoja Jupiteris, taigi Vėžys yra pakankamai valdingas, tačiau takiai, globėjiškai. Gerąja prasme jis yra išmintingasis, jautrusis globėjas, palaikomas Pasaulio Motinos bei didžiosios sėkmės planetos Jupiterio. Bet tai bus tik tada, kai Vėžys išlaiko tyrumą, atjautą, atlaidumą, teisingumą, globėjiškumą, pagarbą savo ištakoms – šeimai, giminei, protėviams, tėvynei –  ir visokeriopai puosekėja gyvybę, jos sakralumą. Taigi pagarba sau, gyvybei, savo ištakoms, būties sakralumo išgyvenimas labai svarbus. Į tai reikėtų atsigręžti. Ypač jei užsimiršome, iš kur atėjome, ir kad mūsų svarbumai –  visi tie terminai, planai, grafikai – atrodo labai nedideli didžiųjų gamtos ciklų akivaizdoje. Gal vertėtų ir į save pažiūrėti Pasaulio Motinos, Didžiosios Motinos,  žvilgsniu:

Gerai, vaike, tu kuri, žaidi. Tai svarbu, bet drauge viskas ir taip yra tobula. Tau reikia kurti, tau reikia žaisti, tau reikia augti. Tai rimta, bet drauge tai ir žaidimas, vaike. Tavo žaidimas. Esi mylimas, kokį žaidimą bežaistum.

Saulės užtemimas liepos 2d.

Jis vyks 22:22 val. Lietuvos laiku, per jaunatį Vėžyje. Jo metu Saulė ir Mėnulis bus  Vėžio 11 laipsnyje, susijusiame su džiugumu, lengvumu, žaismingumu bei tam tikru pamėgžiojimo efektu. Karminis kylantis mazgas bus  Vėžio 18 laipsnyje, susijusiame su namų jaukumu, globėjiškumu. Šalia, Liūte, bus Marsas (1 laipsnyje) ir Merkurijus (4 laipsnyje), stiprindami džiugumo, kūrybingumo poreikį bei to suteikdami, jei į juos atsigręšime. Iš kitos pusės Saulei ir Mėnuliui, Dvyniuose, bus Venera  (29 laipsnyje), suteikianti lengumo, žaismingumo, komunikabilumo.

Lietuvoje užtemimas  bei didelis planetų telkinys bus VII – partnerystės – būste. O kur užtemimo taškas  (t.y. Vėžio  11 laipsnis) atsidurs jūsų asmeniniame horoskope, galite pasižiūrėti čia:

Prie Besileidžiančio Karminio mazgo bus Saturnas (18 laipsnyje) ir Plutonas (23 laipsnyje). Jie išreiškia tą vidinę magiją, galią bei tvirtybę, į kurią galima (ir reikėtų) atsiremti, bet nereikėtų persismelkti jų niūrumu, fatalizmu.

Uranas  (Jaučio 6 laipsnyje) ir Neptūnas (Žuvų 18 laipsnyje) gražiai palaikys Saulę, Mėnulį  bei Karminius Mėnulio mazgus, suteikdami gilių įžvalgų, kūrybingumo bei įkvėpimo. Tik nereikėtų svaigintis, nors Lilit Žuvyse bei Neptūno- Jupiterio kvadratūra gali tai skatinti, kaip ir ambicijas bei iliuzijas, susijusias su autoritetu, susisvarbinimą. To reikėtų vengti.

Taigi šis Saulės užtemimas – jėgos momentas, palankus atrasti ir perjungti naujas vėžes. Svarbu atsigrįžti į jo aktualijas ir po to daryti atitinkamus pokyčius.

Mėnulio užtemimas liepos 17d.

Jis vyks  00:30val., per pilnatį. Jo metu Venera bus šalia Saulės ir Karminio Kylančio Mėnulio mazgo, išryškindama švelnumo poreikį, tačiau Mėnulis jau bus šalia Saturno, Plutono ir Besileidžiančio Mėnulio mazgo, kas suteiks emocijoms rezervuotumo, netgi šaltumo. Merkurijus bus pasisukęs retrogradiškai – tai vers apgalvoti padarytus sprendimus, peržiūrėti informaciją, gali strigti ankstesni susitarimai, dokumentų tvarkymas. Taigi antrasis užtemimas tęs pirmojo aktualijas. Kaip ir kiekviena pilnatis, tik stipriau, jis vers derinti priešybes. Svarbu bus rasti balansą, aukso vidurį, tarp švelnumo ir reiklumo, takumo ir strategijos. Vis dėlto didesnį akcentą suteikiant pirmajam poliui.

Deja, tai sunkins Marso-Urano kvadratūra. Todėl reikėtų neprovokuoti konfliktų  ir į juos be reikalo nesivelti (bus, kas tai daro!), nepriimti impulsyvių sprendimų, atsargiau vairuoti, nelakstyti, nepalankus tai metas ir skrydžiams – oro erdvėje gali būti sutrikimų, greičiau gali kilti gaisrų, sprogimų. Geriau liepos vidurį paskirti poilsiui – vis tiek šiuo metu nelabai efektyvu veikti – tam reikėtų palaukti paskutinės liepos dekados. Jei jau negalite laukti, tada suskubkite liepos 5-8 dienomis.

Plačiau apie šį Mėnulio užtemimą galite paskaityti čia:

Taigi dabar pats laikas…

 • Skirti daugiau laiko šeimai – ji jūsų sėkmės pagrindas (arba trukdis). Pagalvokite, šeima yra tai, kas arčiausiai jūsų, bet kartais nustojame juos pastebėti, kaip savaime suprantamus dalykus. Peržvelkite, ar taip nėra. Atraskite iš naujo vieni kitus. Palepinkite vaikus, parodykite švelnumą partneriui.
 • Pagalvoti, ar ne per daug atidėliojate vaikelio pradėjimą karjeros sąskaita. Vaikelio atėjimas nebūtinai sutrukdys karjerai – gali netgi padėti. Labai įvairiai būna: vaikelis kartais atneša šeimai gerovę, prasmingas veiklas.
 • Aplankyti mamą, tėvus, skirti  jiems daugiau dėmesio, padėkoti vienaip ar kitaip už suteiktą gyvybę. Paieškoti būdų, kaip transformuoti vaikystės traumas, atleisti tėvams, paleisti praeities nuoskaudas. Pagalvokite,juk  tos nuoskaudos – tai smulkmena palyginus su gyvybės dovana, kurią iš jų gavote. Tačiau kaip jos trukdo eiti į priekį – kaip inkarai! Atlaidumas – labai svarbi Vėžio savybė.
 • Atsiprašyti, jei esate vienu ar kitu būdu nusikaltę gyvybei. Galite paprašyti Dieviškosios Motinos globos, atleidimo, užtarimo. Jei jaučiate, kad yra skolų vaikams, gyvybei, padarykite labdarą, prisidėkite prie prasmingos veiklos gyvybei Žemėje išsaugoti. Veikla geresnis būdas gerinti pasaulį nei graužatis.
 • Pagilinti psichologijos žinias, ugdytis intuiciją bei ja labiau pasitikėti.
 • Pasidomėti  maisto gaminimu, produktais, pereiti prie sveikesnio mitybos būdo.
 • Spręsti būsto, nekilnojamojo turto klausimus, pagalvoti, kur geriau būtų gyventi jums ir šeimai visumine prasme. Galbūt reikėtų gyventi gamtoje, o gal tiesiog suremontuoti apleistą namo kampą, atgriozdinti prieangį ar įrengti vaikų kambarį. Pagalvoti, kaip sukurti jaukumą ir šiltą atmosferą namuose. Feng shui patarimus dėl būsto galite paskaityti čia:
 • Įsijungti į ekologinį judėjimą, ypač susijusį su vandenų valymu (nieko keisto, kad šiuo metu sukilo judėjimas prieš vandenynų teršimą plastiku, dėl ko labai nukenčia jūrų gyvūnai).
 • Pradėti veiklą, susijusią su globa, rūpyba, viešbučiais, restoranais, kaimo turizmu, vaikų priežiūra, gyvūnų globa. Tai yra sritys, kurioms visoms reikia rūpestingumo, globėjiškumo, gebėjimo kurti jaukumą – t.y. teigiamų Vėžio savybių.

Susitaikyk su gyvybe visuose lygmenyje – taip, kaip moki, sygebi. Pats pasitelkdamas atlaidumą, takumą, meilę, rūpestingumą. Leisk pasauliui būti šviesiam, džiugiam, takiam. Paprašyk palaiminimo gyvybei, sveikatos visiems – taip pat ir sau. Užtemimo momentu – panašiai kaip išjungus ir vėl įjungus šviesąį – yra galimybė įnerti vienoje ralybėje ir išnerti kiek kitoje, peršokti į kiek kitas vėžes. Kokias? Nuspręsk pats. Užtemimas – ne tik fatališkas, bet ir jėgos metas.

Apie užtemimų poveikį skirtingų zodiako ženklų atstovams rasite čia:

Jaunaties Vėžyje meditaciją rasite čia: