Ką gali ir ko negali mineralai?

Kaip pasirinkti tinkamus nešioti mineralus
minerals
10 Bir 2019

Ką gali ir ko negali mineralai?

/
Posted By

Apie mineralus daug rašoma, jie traukia akį parduotuvių vitrinose, turbūt kiekviena mergina svajoja, kad tą „Ar sutiksi …?“ sutvirtintų ne tik priklaupimas ant kelio, bet ir žiedas su deimantu, kaip priesaikos sargas. Instinktyviai jaučiama ta mineralų, ypač brangakmenių, jėga, jų galimybė saugoti, perduoti ir  išlaikyti informaciją ilgą laiką. Tai žino ir fizikai, ir nuotakos.

Mineralų sąmonė

Taip, išties mineralai turi didelę jėgą. Jie turi savastį – taip, turi, kitokią nei žmonės, gyvūnai, augalai, bet galima būtų sakyti, tam tikra prasme jie turi ir sąmonę, kiekvienas savo specifinę energetiką, ir reaguoja į aplinką! Mes matome, kaip reaguoja žmonės ar gyvūnai, mažiau suvokiame, kaip reaguoja augalai (na, sodininkai, gėlininkai žino, kad reaguoja), o dar mažiau yra suvokimo, kad mineralai taip pat reaguoja, kad tai atskira karalystė su savo sąmone ir dėsnais. Apie tai mažai kas pagalvoja, nors mineralus nešioja daugelis. Ta sąmonė daug lėtesnė negu žmogaus, tai neorganinis pasaulis, bet jis turi sąmonę, ir labai galingą, savvo dėsnius. Jis įdomus ir paslaptingas, juk mineralų amžius – tūkstančiai, milijonai metų, jiems žmogaus gyvenimas – mirksnis, juose įrašyta tiek daug… Gal todėl sakoma, kad gerai nešioti paveldėtus brangakmenius – jie tapę lyg giminės sargais, susigyvenę su gimine. Ypač jei tai dora, stipri giminė.

Mineralai – galinga jėga

Myliu mineralus, žaviuosi jais, mokausi apie juos bei tyrinėju daugelį metų, dirbu ne vienerius metus. Ir matau, kaip kartais žmonės save žaloja – iš neišmanymo, nedėmesingumo, nesuvokdami, kad mineralas nėra tiesiog daiktas, kad jis daro didelį poveikį. Tai didžiulė jėga. Jis gali būti nuostabus dieviškas pagalbininkas, stabilizuojantis, atveriantis puikias galimybes, stiprinantis gebėjimus, talentus, o gali gadinti charakterį, kelti baimes, įtampas  ir net ligas, jei  nešiojamas netinkamai. Mane kiek stebina, kad žmonės įsigyja brangius papuošalus iš brangakmenių, bet visai nepasidomi, neskiria resursų ir laiko pasidomėti,  ar jie jiems tinka, pasikliaudami tik šabloninėmis nuomonėmis, paviršutiniška informacija bei finansine verte.

Ką gali mineralai?

Du dalykus:

 1. Sustiprinti, išryškinti, aktyvuoti turimas gebas, talentus, palankias savybes.
 2. Harmonizuoti nepalankias savybes (nuraminti baimes, pyktį, pavydą, nerimą, nepasitikėjimą  ir pan.), transformuoti ydas į teigiamas savybes.

Ko negali mineralai

Suteikti tai, ko nėra jūsų potenciale, ko nėra jūsų įdirbiuose. T.y. mineralas aktyvuos planetos poziciją, kokia yra jūsų horoskope. Pavyzdžiui, jei Venera, reiškianti meilės ir gerovės principą, bus labiau susijusi su vienišiaus pozicija, askeze nei su romantiniais santyiais,  tai rožinis kvarcas tai ir aktyvuos, nors ir įjungs meilės jausmą, bet kiekvienam savaip. Kvarcas aktyvuos mąstymą, bet kokį – konkretų, strategišką ar kūrybinį, vaizdinį, priklauso nuo asmeninės planetos pozicijos jūsų horoskope.

Taigi mineralai yra pagalbininkai išskleisti ir realizuoti savąjį potencialą ir/arba jį harmonizuoti.

Mineralai ir astrologija

Mineralų parinkimas – sudėtingas mokslas, reikalaujantis ir astrogijos žinių, ir gebėjimo jausti energijas, rezonansus. Ajurvedos medicinoje gydymas mineralų nešiojimu (ne ekstraktų gėrimu, o nešiojimu prie kūno) yra laikomas aukščiausiu gydymo lygmeniu.

Sunku įsivaizduoti, kaip galima parinkti mineralus be astrologijos žinių – ji padeda pamatyti planetų pozicijas, potencialą ir derinius. Tuo remiantis ir parenkami mineralai. Šie mokslai nuo seno labai susiję. Dalis mineralų yra susiję su vienos planetos stipria raiška, tai žinoma nuo seno – viduramžių, antikos, Egipto laikų. Šie mineralai  (ir metalai) yra universaliausi, tinkami daugeliui žmonių, jie vertingiausi ir planetų korekcijai.  Tai auksas, sidabras, varis, plienas, kalnų krištolas, mėnulio akmuo, saulės akmuo, rožinis kvarcas, koralas, ametistas, turkis.

Archetipinius planetų bei zodiako ženklų mineralus rasite čia:

Kas svarbu?

 • Nešiojant svarbu ir mineralo spalva, ir dydis, ir forma.
 • Pradinis atsparos taškas gali būti Saulės valdovo mineralas ( tradiciškai priskiriamas zodiako ženklui pagal jo valdovą). Bet nebūtinai šis nebus bazinis žmogaus mineralas – tai priklauso ne tik nuo Saulės pozicijos horoskope, bet nuo jo visumos.
 • Geriau nešioti universalius mineralus bei metalus (auksą, sidabrą, varį, plieną) nei specifinius lydinius, šie tinkam nedaugeliui. Iš mineralų universaliausi yra kalnų krištolas, rožinis kvarcas, ametistas, turkis, Mėnulio akmuo, agatai. Jie gana švelnūs, gali vienaip ar kitaip tikti daugeliui. Panašiai ir citrinas, gintaras, koralas.
 • Labai svarbu pusė, kurioje nešiojamas mineralas. Tačiau tai yra individualu. Tad reikėtų arba pasikliauti savo stebėjimu,  intuicija,  arba kreiptis į specialistą.
 • Geriausia mineralą nešioti širdies lygyje (daugeliu atvejų), žiede, apyrankėje, kaip pakabuką. Tada jo paveikis pasiskirsto daugmaž tolygiai, nes širdies čakra centrinė. Auskaruose nešiojami stipriai veiks galvą (gali sukelti galvos skausmus, jei per intensyvūs), nešiojami žemiau juosmens labiau veiks apatines čakras, gali jas per daug suaktyvinti.
 • Vieniems yra artimesni skaidrūs mineralai (dažniausiai oro ženklams), kitiems ne (žemės ženklams).
 • Geriau pradėti nuo pusbrangių mineralų, prisipratinti prie jų, pasiruošti bendrauti su brangakmeniais. Šie panašūs į valdovus, kelia savus, daug didesnius  reikalavimus, netgi išbandymus.
 • Labai gerai mineralus laikyti kambaryje – kalnų krištolą, citriną, ametistą, selenitą, rožinį kvarcą. Taip kaip ir gelės, pavyzdžiui. Jie valo, saugo, stabilizuoja erdvę. Šiuo atveju jūs galite bendrauti su jais nepriklausomai nuo jūsų planetų potencialo, čia nereikai kokio nors specialaus derinimo, parinkimo.
 • Na, ir aišku, mineralus reikia mylėti,  nuplauti, palaikyti saulės šviesoje (na, čia yra ir savitumų, išimčių, pavyzdžiui, selenitui, turkiui netinka vanduo, rožinis kvarcas blunka tiesioginės saulės šviesoje, mėnulio akmenims, perlams gal labaiu tiks mėnulio šviesa). Paprašykite juos jus saugoti.

Ko nereikėtų daryti?

 • Nenešiokite dirbtinių laboratorijose sukurtų mineralų. Jie panašūs į zombius. Mineralai turi gimti motinos Žemės gelmėse, patirti jos slėgį ir karštį, gauti jos jėgą. Tai tarytum jos vaikai. Sovietiniai didieji mineralai „rubinai“, „safyrai“,“aleksandritai“ ir kiti dauguma yra dirbtiniai, juos reikėtų mesti lauk, arba pasidėti kaip blizgučius kur nors, bet ne nešioti papuošaluose. Labai nemalonus yra cirkonis – tai dirbtinis mineralas, jo irgi nereikėtų nešioti. Geriau jau stikliukai, nei laboratoriniai akmenys.
 • Jei perkate brangakmenius, geriau įsigyti mažesnį, bet skaidresnį, geresnės kokybės. Juose neturėtų būti juodų intarpų. Dabar tokie išpopuliarėję juodieji deimantai tinkami labai nedaugeliui, ir, nors impozantiškai atrodo, gali atnešti nemaža bėdų. Nebent jų norite… Juodieji perlai ne veltui vadinami „našlių akmeniu“, keistokai atrodo, kai juos renkasi jaunos merginos.
 • Vaikams apskritai brangakmeniai nelabai tinka, jų energija per intensyvi, tad nieko keisto, kad jie juos arba pameta, arba kitaip praranda.
 • Brangakmeniai  (deimantai, rubinai, safyrai ir smaragdai) ne be reikalo  vadinami „valdovų akmenimis“, jie susiję su dideliais įgaliojimais, atsakomybe, valdžia, išmintimi (kas yra ir turėtų būti tarpusavyje susiję dalykai). O tai reikalauja brandos, tvirtybės.
 • Nereikėtų vadovautis šabloniškais aprašymais. Taip, yra bendros tendencijos, bet kiekvienam savi deriniai.
 • Nereikėtų nešioti labai daug įvairių mineralų vienu metu: juos sunku suderinti, energijos tampa chaotiškos, prieštaringos (čia yra retos išimtys).
 • Jei papuošalas trūkinėja, iškrenta akutės, vadinasi, kažkas netinka, kūnas pats nusipurto jį (galbūt ne toje pusėje, galbūt deriniai netinka).
 • Jei mineralai keičia spalvą, papilkėja, išblunka, suskyla (taip dažnokai nutinka su rožiniu kvracu), vadinasi, atidavė savo energiją, išseko. Reikėtų padėkoti ir užkasti į žemę, padėt kur į gėlių vazoną ar panašiai. Kita vertus, ant žmogaus, turinčio, pavyzdžiui, stiprią, gerą Venerą, tokos rožinis kvarcas gali atsigauti, paryškėti spalva.

Prekiautojai pasakys, kad pirkite ir nešiokite tai, kas jus traukia. Jei norisi, vadinasi, tinka. Pardavimams tikrai tinka… bet nebūtinai jums. Mineralas yra energijų stiprintuvas. Brangakmenis – super stiprintuvas. Jei žmogaus planetų pozicijos harmoningos, jis gali puikiai ir instinktyviai pasirinkti tinkamą mineralą ar derinius, ir jie jam teiks daug galimybių. Tačiau jei planetų pozicijos neharmoningos, tai gali susikurti dar daugiau dramų, įtampų, bėdų.

Bet kokiu atveju būtina stebėti, kokia būsena nešiojant, kaip keičiasi realizacija, santykiai, sveikata. Žinojimas turėtų ne gąsdinti, o įkvėpti tyrinėti, susivokti, mąstyti, ieškoti sprendimų ir daryti išvadas. Bet tam pirmiausia reikia panorėti suvokti mineralus, jų pasaulį ir jo dėsnius. To visiems ir linkiu.

* Dėkoju Mokytojai Gabijai Wolmer už atvertas mineralų paslaptis, gilų mokymą apie juos.

Bus tęsinys, II dalis.