Pavasario lygiadienis - Stirnos metų pradžia

Kaip geriausia sutikti pavasario lygiadienį?
Pavasario lygiadienis
19 Kov 2019

Pavasario lygiadienis – Stirnos metų pradžia

/
Posted By

Kovo  20 paros pabaigoje, prieš pat vidurnaktį, 23:58val. Saulė pereis į Avino zodiako ženklą ir stos Pavasario lygiadienis. Tai ypatingas metas – vienas iš keturių svarbiausių metų kryžiaus taškų, ties kuriais bazuojasi visų religijų bei tradicijų šventės. Tuo metu dienos ir nakties ilgis – taigi ir tamsos bei šviesos kiekis – susilygina ir šviesos  nuo tol ima daugėti.

Kodėl gi šis momentas toks svarbus?

Šiuo momentu, viena vertus, tobulas balansas Žemėje tarp Šiaurės ir Pietų pusrutulių, nes ekliptika kerta ekvatorių. Na, o ką tai reiškia konkrečiai? Tai, jog

  • Saulė pateka tiksliai rytuos ir nusileidžia tiksliai vakaruose;
  • diena  ir naktis abiejuose pusrutuliuose (išskyrus ašigalių sritis) trunka vienodai – po 12 valandų,
  • Saulė ties pusiauju atsiduria tiksliai dangaus viršuje.

Taigi visoje Žemėje susilygina in-jan, vyriškosios ir moteriškosios energijos, tamsa ir šviesa. Šis momentas vienas iš dviejų visuotinos pusiausvyros, balanso momentų, o šiaurės pusrutulio gyventojams – šviesos pergalės momentas (šviesos augs, daugės iki pat Vasaros solsticijos, Joninių).  Tai drauge ir jėgos, ir pusiausvyros metas, tad mes galime kur kas stipriau nei įprastai kreipti savo gyvenimą  tiek į vieną, tiek į kitą pusę, būti tvėrėjai, pradėti kurti iš naujo, šviežiai,   mažiau sąlygotai praeities, daryti gyvenimo „restartą“, išsivaduodami iš praeities tamsos šešėlių.

Avestos tradicija, Saulės garbintojai, šiuo metu švenčia naujuosius metus. Tai logiška – Saulė pradeda naują ratą, įeidama į Avino zodiako ženklą (na, dėl precesijos, Žemės ašies svyravimo, jis yra kiek pasislinkęs).

Kokie gi tie naujieji Stirnos metai?

Pagal Avestos tradiciją šie metai yra Stirnos metai. Jų globėja – Dieviškoji Motina. Tai rimti metai, kuriais patikrinama sąžinė, vidinė tvirtybė, kaip apginama tai, kas yra švenčiausio kiekviename iš mūsų. Tai moterų metai: joms suteikiama apsauga, iniciatyva veikti, nuo jų daug kas priklausys.

Svarbiausios ugdytinos savybės –   grakštumas, romantika, artistiškumas, estetizmas, idealizmas, sąžiningumas ir drauge nusikreipimas į tikslą, užsispyrimas, atkaklumas jo siekiant. Taip kaip tai daro stirnaitė – grakščiai, žaviai, takiai ir taikiai, tačiau atkakliai, užsispyrusiai.  Taip pat svarbi savybė – švari sąžinė, tyrumas – stirnaitė juk tyrumo simbolis. Ji elitiška, neleidžia sau grubumo, netiesos, nesąžiningumo, nes tai negražu, nepriimtina.Tame jai padeda intuicija, kuri ir yra svarbiausia, o ne racionalus protas.

Didžiausias pavojus – supainioti gėrį ir blogį, manant, kad visa yra viena. Didžiausią nuopolį keltų cinizmas, perdėtas racionalizmas, keiksmai, ypač susiję su motina.

Įdomu tai, kad šiais metais Karminio kylančio Mėnulio mazgo padėtis Vėžyje irgi kreipia mus į tas pačias vertybes, į tas pačias pamokas: švelnumo, takumo, intuicijos, pagarbos  šeimai, motiniškajam pradui.

Kaip sutikti Lygiadienį bei Naujuosius  Saulės metus?

Visų pirma – apsivalius. Juk visada prieš šį kalendorinį ciklą yra penkios nulinės dienos, skirtos apsivalymui, išsigryninimui, po kurių Saulė pereis į Avino zodiako ženklą, siekiantį aiškumo visais atžvilgiais:

  • aiškumo kaip tiesos,
  • aiškumo kaip sąžinės,
  • aiškumo kaip švaros,
  • aiškumo kaip drąsos veikti,
  • aiškumo kaip sąmonės šviesos.

Atsikelkite ir sutikute aušrą, pirmuosius spindulius (tai nutiks 6:19val.). Atsiverkite ir priimkite tą šio momento teikiamą vaiskų aiškumą, atsigręžkite i į jį kaip didžiulę vertybę, padedančią nepasiklysti gyvenimo kelyje. Paprašykite aiškumo, švaros, sąmonės šviesos, palaiminimo sau ir pasauliui.

Susiderinkite su Saule, užsipildykite jos šviesa, pabendraukite su ja – gyvybės ir šviesos šaltiniu. Per Saulę mes galime pajusti, išgyventi dieviškumą.

Paprašykite jėgų ir perimkite iš jos tą dovaną – naujos pradžios, Tvėrimo impulsą. pažadinantį tavyje Tvėrėją, nesąlygotą praeities, atverčiantį naują gyvenimo puslapį, naują kūrybos etapą.

Atverk savo kūną šviesai – akis, ausis, delnus, bambą, stuburą, padus – kiekvieną savo kūno lląstelę. Leisk joms prisipildyti Saulės šviesos, jos augimo, pažado, kad viskas bus gerai. Nes viskas ir bus gerai. Ir jau yra. Atverk savo sielą Saulės šviesai – savo jausmus, savo slapčiausias mintis ir svajones. Leisk joms užsipildyti pergalingos Saulės šviesa. Prisimink, kad pats/pati esi šviesa – keliaujant šviesa, auganti šviesa, visa persmelkianti šviesa. Tokia Pavasario lygiadienio meditacija.

Nuostabu ir tai, jog aplink šį lygiadienį (20-21d.) formuosis stiprių, harmoningų aspektų: Marso ir Plutono trinas, duodantis jėgos, energijos užtaisą, Merkurijaus ir Saturnos trinas, padedantis strateguoti idėjas ir paversti jas ilgalaikiais planais, bei Veneros ir Jupiterio sekstilis, teikiantis meilę, gerovę, atveriantis palankias galimybes.

Tad atsiverkime tai žadinančiai pavasario jėgai, meilei, kūrybai, Saulės palaiminimui, išreikškime pagarbą Tvėrėjui, pažadinkime jį savyje. Kurkime gaiviai, šviesiai, viltingai.

To visiems ir linkiu!