Koks gi Lietuvos zodiako ženklas

Lietuvos astrologinės charakteristikos
Lietuvos zodiako ženklas
12 Kov 2019

Koks gi Lietuvos zodiako ženklas?

/
Posted By

Šalys, kaip ir žmonės, turi savo horoskopus, sąsajas su zodiako ženklais. Vienų šalių tos sąsajos akivaizdžios, kitų sunkiau nustatomos. Vėlgi reikėtų skirti du dalykus: šalies, kaip agregoro, sąsajas su zodiako ženklu, geriausiai atitinkančiu tautos charakterį, jos raišką bei  svarbiausias vertybes, ir valstybės susiformavimo datą, t.y. valstybės gimimo dieną. Tų gimimo dienų gali būti daug, ir jos žymės naują periodą, suteiks naujų spalvų agregorui, kuris yra pastovus, ne taip greitai kintantis.

Pasaulio šalys ir zodiako  ženklai

Dauguma astrologų sutaria, kad Japonija su savo išpuoselėta precizika, kaip agregoras, priklauso Mergelės ženklui, Anglija su saiko, stiliaus bei etiketo subtiliu jutimu – Svarstyklėms, o greta esanti maištingoji Airija su savo rausvaplaukiais tiesmukais žmonėmis – atvirkščiai, Avinas. Kaip ir kovingoji Vokietija, mėgstanti garsius maršus,  aiškią tvarką, kurios net kalba kapota, griežta, tarsi karinės komandos. Italija su amžinai besitęsiančia švente ir nuostabia virtuve, kavinėmis, restoranais, kuriuose neskubėdamos mėgausjasi poilsiu bei bendravimu šeimos, ryški Liūto ženklo atstovė. Tuo tarpu jos sala Sicilija su kanjonais ir kaktusais, visiems žinoma kaip mafijos gimtinė, –  Skorpionas. Olandija su  nuostabiu žemės ūkiu, ypač gėlėmis ir vandens užtvankomis – Vėžys.

Kokiam zodiako ženklui priklauso Lietuva?

Na, Lietuva taip pat turi akivaizdžias sąsajas su Vėžio ženklu ir yra neabejotinai Vėžio šalis. Kodėl? Vėžys valdomas Mėnulio, tiesiogiai susijusio su motinyste, protėviais, ištakomis, vandeniu (gėlu). Pažiūrėkime, kaipgi tai reiškiasi lietuvių charakteryje bei vertybėse.

  • Melancholiškas charakteris (tai akivaizdu, vien jau lietuvių liaudies dainas palyginus su greta gyvenančių slavų: daugumoje išreiškiamas liūdesys, svajingumas, retai – džiugumas).
  • Taikumas, pasyvumas (užtenka prisiminti taikiąją Kovo  11-osios revoliuciją, taikaus pasipriešinimo, nepaklusimo akciją – kita panašiu būdu išsikovojusi nepriklausomybę yra Indija, taip pat Vėžio šalis).
  • Užsispyrimas, atkaklumas (be Kovo 11-osios, lietuviai turi ir pergalę prieš carinės Rusijos spaudos draudimą, iškovotą taikiu būdu, pasyviu pasipriešinimu. Negana to, per 40 spaudos draudimo metų buvo išleista daugiau knygų nei prieš tai per ištisus šimtmečius. Taigi lietuviai ambicingi (Vėžyje valdo Jupiteris), atkakliai siekia savo tikslų: šiaip atrodo pasyvūs, daug iškečiantys ir pakenčiantys, tačiau kuo daugiau spaudžiami, tuo labiau priešinasi).
  • Rūpestingumas, susirūpinimas (rūpestingumas – nuostabus Vėžio bruožas, tai kaip motiniškos meilės išraiška, kuriai rūpi, kad vaikas būtų pavalgęs, aprengtas, išsimiegojęs, tačiau blogai, kai rūpestis virsta  nuolatiniu susirūpinimu, negebama pasidžiaugti gyvenimu, vis susigalvojant naujų rūpesčių, nes kitaip lyg ir nepadadoru, nerimta).
  • Pagarba motinoms, motinystei (motinystės atostogos Lietuvoje turbūt ilgiausios Europoje, ir jų trumpinimas gresia revoliucija. Daug ką lietuviai gali pakęsti, bet ne pasikėsinimą į šeimą. Ir tai puiku. Kad motiniškasis pradas čia stiprus, rodo ir Motinos kultas: krikščioniškoje tradicijoje stiprus mergelės Marijos garbinimas (ne be reikalo Lietuva buvo vadinama Marijos šalimi), o  senovėje lietuviai turėjo išplėtotą matristinę kultūrą, kurią atrado ir Europai atskleidė būtent  lietuvių kilmės   archeologė M.Gimbutienė).
  • Protėvių kultas (abejojate? Pasižiūrėkite, kokia svarbi vieta Lietuvoje skiriama kapinėms. Na, jei esant gyviems galima tėvus ir primiršti, bet neprižiūrėti ušėjusiųjų Anapilin kapų Lietuvoje  tolygu iškrypimui ir  susilaukia visuotinio pasmerkimo. Vėlinės Lietuvoje – sakrali šventė, susijusi su visuotiniu protėvių kapų lankymu – to nėra kitose Europos šalyse, o jei ir yra, tikrai toli gražu nepasiekia tokio lygio . Taigi protėviai lietuviams yra šventi (uženka palyginti lietuvių Vėlines ir Helovyną, kad tuo įsitikintume).
  • Ežerų kraštas (sakoma, kad vertingiausias Lietuvos gamtos turtas yra gėlas vanduo. Ir tai tiesa. Didžiausios, visuotinės protesto demonstracijos jau laisvoje Lietuvoje buvo sukeltos prieš skalūnų dujų gavybą, nes tai grėstų vandenims).

Lietuvos valstybės horoskopas

Išties jų yra du, kaip ir valstybė buvo atkurta 2 kartus: 1918 m. vasario 16d. ir 1990 m. kovo 11d.

Pirmasis horoskopas yra su Saule Vandenyje, taigi suteikia šiam periodui ryškių Vandenio bruožų. Tarpukario Lietuvoje vyko ypač sparti mokslų, technikos raida, progresas, didele dalimi dėl užsienyje išsilavinimą, darbo patirtį bei resursus įgijusių žmonių. Lietuva tada kosminiu greičiu iš agrarinės ekonomine ir kultūrine prasme atsilikusios šalies sparčiai tapo klestinčia valstybe.

Antrasis horoskopas yra su Saule Žuvyse, ir tai suteikia mūsų dabartinei valstybei Žuvų atspalvį. Tai ir dvasingumas, tikėjimas ir viltis, didžiulis idealizmas ir pasiaukojimas, taikiu, dvasingu būdu iškovojant nepriklausomybę. Neharmoninga prasme tai gali reikštis kaip intrigos, painiava, aukos sindromas, graudenimasis, susimenkinimas.

Kokios šių metų astrologinės tendencijos Lietuvai?

Jos dvejopos: ir palaikančios, ir aptemdančios.

Šiuo metu Karminis kylantis mazgas keliauja Vėžiu, palaikydamas švelnumą, taikumą, globėjiškumą, pagarbą savo ištakoms, taip pat ir vėžišką agregorą, skatina mokytis gerbti savo ištakas, šaknis, nes būtent jos teikia stiprybę ir augimą.

Deja, bet Lilit netrukus  (nuo gegužės mėnesio) pereis į Žuvis, apsunkindama dabartinės Lietuvos valstybės, atsikūrusios Žuvų įtakoje, poziciją, gali paskatinti intrigas, užkulisinius žaidimus, manipuliacijas, dejavimą ir aukos sindromą, susimenkinimą ir sumenkinimą  – savos valstybės ar savo, kaip šios valstybės piliečio. Būtent to ir reikėtų vengti, išlaikant skaidrumą, pagarbą tėvynei, kaip motinai, globėjiškumą, rūpestingumą, supratimą, kad „prastas paukštis, kuris savo lizdą teršia“, kad niekindamas savo Tėvynę ar motiną niekini, sumenkini taip pat ir save. Atvirkščiai: puoselėdamas šaknis, ištakas, stiprini taip pat ir savo autoritetą, pleti galimybes.

Kur bebūdamas, kur bekeliaudamas, kur begyvendamas ir ką bedarydamas, jausk meilę ir dėkingumą . – tiek motinai, tiek tėvynei, tave išauginusiai, kokia jinai bebūtų, kokia ji tau ar kitiems beatrodytų. Tegul ji tau būna nuostabi, ypatinga, mylinti ir mylima. Tik taip galėsi augti, klestėti, nebijodamas būti savimi, realizuoti savo potencialą, gabumus, ateinančius iš protėvių, per kartų kartas, turėti jų apsaugą ir palaiminimą. Visur ir visada. To visiems ir linkiu.