Sausis - strategijos peržiūros metas

Sausio astrologinėa prognozės
Astrology forecast for january
1 Sau 2019

Sausis – strategijos peržiūros mėnuo

/
Posted By

Veržlios ambicijos bei būtinybė atsigręžti į praeitį

Sausis – svarbus mėnuo metuose, nes pakliūva į užtemimų ašį, kuri formuoja pagrindinius metų įvykius  (po to užtemimai vyks jau liepos mėnesį).

Sausio mėnesį užtemimai vyks prie Besileidžiančio Mėnulio mazgo Ožiaragyje, greta stipraus Saturno, tad pristabdys procesus, vers atsigręžti atgal, daryti išvadas, korekciją. Kita vertus, bus stipri ugnies stichija, kas išryškins ambicijas, didžiulus užmojus bei norą veikti  bei turėti rezultatą čia pat, dabar. Tad svarbu subalansuoti šias prieštaringas tendencijas. Na, juk norint eiti į priekį pirma reikia sutvarkyti praeities reikalus.

Planetų sankaupa ugniniuose  ženkluose

Sausio mėnesį  net 5 planetos bus ugniniuose ženkluose: Marsas ir Uranas Avine, Jupiteris, Merkurijus (iki 5d.) ir Venera (nuo 7d.) Šaulyje.  Dvi iš jų – Marsas ir Jupiteris – savo būstuose, ypač stipriose pozicijose. Tai suteikia aktyvumo, plačius užmojus, gerai imti sportuoti, užsiimti aktyvia veikla, kuriai vis neprisiruošėte – tai padaryti bus lengviau nei įprastai. Planetų sankaupa Šaulyje  ragina plėsti požiūrį, mokytis naujų dalykų, keliauti, atsiverti pasauliui.

Planetų sankaupa žemės ženkle

Kaip atasvara veržlumui, ugninėms ambicijoms bus ne ką mažesnė sankaupa žemės ženkle, Ožiaragyje: tai Saturnas, Plutonas bei (nuo 5d.) Merkurijus. Tai skatins  ir padės mąstyti srtategiškai, pragmatiškai. Kita vertus svarbu pernelyg neužspausti savęs dideliais reikalavimais, pareigomis, terminais, nepanirti į depresyvumą.

Apibendrinus galima pasakyti, kad svarbu subalansuoti tas žemės ir ugnies energijas, veržlumą ir strategiškumą, tikėjimą ir išlaukimą – nenumenkinti savęs ir nepervertinti, nenusivilti ir neužskubėti, išlaikyti nuoseklumą, ramų tikėjimą savimi ir savo keliu.

O tokia tendencija mėtymosi tarp kraštutinumų gali būti, kad vieną dieną atrodo: viską galiu, sugebu, tuoj pat padarysiu. Kitą dieną: nieko negaliu, nesugebu, niekam  tikęs. Tai laikotarpio fonas, svarbu tai suvokti ir nesusitapatinti su juo, išlaikyti adekvatumą.

Du užtemimai prie Ketu

Sausio mėnesį formuosis du užtemimai prie Besileidžiančio Karminio mazgo Ketu ( 6 ir 21 dieną), taigi šis metas yra stipriai karmiškai sąlygotas, kai savaime esame atgręžiami pažvelgti atgal – pamatyti ir patirti savo veiksmų pasekmes. Taigi tai nėra metas veržliam ėjimui į priekį, o praeito laikotarpio rezultatų bei jų priežasčių suvokimui. Pats metas paklausti savęs:

 • Ar mane tai tenkina?
 • Ar norėčiau tai kartoti?
 • Jei ne, tai ką reikėtų keisti?“
 • Ką norėčiau pernešti į ateitį, o ką palikti praeityje?

Svarbu stiprią ugninę energiją, kurią teiks stiprus Marsas Avine bei sankaupa ugniniame Šaulio ženkle, nukreipti perstrategavimui. Kita vertus, užtemimas iškelia ne tik blogas, bet ir geras pasekmes, leidžia pasiimti rezultatus. Bet bet kokiu atveju tai ne laikas iš savo valios formuoti naujus įvykius (na, užtemimas panašus į verpetą – geriausia būti jo centre, toje ramioje zonoje, stebėtoju ir žiūrėti, kurlink krypta veiksmai).  Ypač kai užtemimas vyksta prie Besileidžiančio karminio mazgo, reiškiančio praeities tendencijas. Plačiau apie užtemimų veikimo principus galite paskaityti čia: http://www.astrodaiva.com/astro-prognozes/saules-ir-menulio-uztemimai-ir-kaip-elgtis-ju-metu/.

Sveikata

Reikėtų žinoti, kad ypač jautrūs sausio mėnesį gali būti kaulai, dantys, virškinimo  bei nervų sistema – juos reikėtų ypač patausoti. Na, pirmiausia netąsant sunkumų jokia prasme: visų pirma nepertempiant nervų sistemos bei stuburo. Gera mankšta, pasivaikščiojimai gryname ore, pabuvimas prie ugnies ar pirtelėje padės subalansuoti energijas organizme.

Sausio pabaigoje, Saulei perėjus į Vandenį, galimos gripo ar kitų infekcinių ligų epidemijos, tad reikėtų apstiprinti imunintetą, išnaudoti saulėtas dienas.

Sausio mėnuo ryškiai dalijasi į tris dalis.

I dalis (1-5d.) Išbaigiančioji

Mėnulis senas, netinkamas naujiems darbams, tai tuštokas metas. Panaudokite jį poilsiui ar senų darbų pabaigimui – kam kas aktualu. Neverta forsuoti -tai atoslūgio ir drauge besiformuojančio užtemimo metas.

II dalis (6-20d.) Ožiaragiškoji, tarpužtemiminė

6d. paryčiais (apie pusę keturių) formuosis Saulės užtemimas ir drauge jaunatis Ožiaragyje. Tai pradės naują ciklą. Taigi antroji ir trečioji dekada bus augančio Mėnulio fazėje, tarp dviejų užtemimų. Tai tinkamas metas pergalvoti savo strategiją, esminius tikslus, pedėlioti akcentus, jei reikia, bet didelių naujų darbų pradžiai vertėtų palaukti vasario pabaigos.

 • Geriausias metas yra šio etapo viduryje 9-10 (kūrybai, dvasinėms praktikoms, grožio verslams) ir 15-16 (finansams, verslui, grožiui, gerovei).
 • 13-14 dienomis reikėtų pasisaugoti avantiūrų, klastos, iliuzijų, intrigų, patausoti autoritetą, būti ypač atsargiems  vartojant vaistus, svaigalus – didelė apsinuodijimų bei apgavysčių tikimybė, kurią provokuos Jupiterio- Neptūno kvadratūra.

III dalis (21-31d.) Vandeniškoji

Ją pradės 21d. Mėnulio užtemimas. Jeigu pirmasis vyko Saulei keliaujant prie  stabdančiojo Ketu, tai šis  – prie Lilit, arba Juodojo Mėnulio, reiškiančio pagundas. Šiuo atveju reikėtų atsargiau žvelgti į naujoves, moderniąsias technologijas, laisvę, patausoti draugystę. Tiek naivumas, tiek nihilizmas būtų žalingas. Tiesiog išlaikykite savo esmines vertybes- tai išlaukimo metas, ne laikas daryti galutines išvadas – apie laisvę ir draugystę ypač.

 • Iš šio laikotarpio geresnės 25-26 ir 29-30 dienos – galinčios atverti brandą, išmintį, palankios gerai apgalvotiems tarpiniams darbams, etapinėms užduotims, kelionėms, mokslams, susirinkimams, savo veiklos pristatymui.

Zodiako ženklams sudėtingesni laikotarpiai

 • Avinui, Vėžiui, Svarstyklėms bei Ožiaragiui- pirmoji mėnesio pusė Juos stipriausiai veiks 6d. Saulės užtemimas. Apskritai visiems ženklams esminės spręstinos problemos tuo metu bus susijusios  su karjeros-šeimos, asmenybės bei susiderinimo partnerystėje aktualijomis.
 • Dvyniams, Mergelei, Šauliui ir Žuvims – 3-24 dienos. Juos stipriausiai veiks Jupiterio- Neptūno kvadratūra, kurios poveikis apima šį laikotarpį.
 • Jaučiui, Liūtui, Skorpionui bei Vandeniui – antroji mėnesio pusė. Juos stipriausiai veiks Mėnulio užtemimas Apskritai visiems jis  labiau iškels tradicijų bei naujovių sandūras, pasirinkimus tarp tradicinių ir naujų kelių, meilės ir draugystės aktualijas,

O trumpai

Sausis – ne metas naujiems darbams (ypač antroji pusė).

Tačiau pats metas

 • peržvelgti praeitį ir pasidaryti išvadas;
 • atsirinkti savo tikslus ir įsivardyti, ką verta dėl jų aukoti;
 • priimti pasekmes, pasistengiant suvokti jų priežastis;
 • atlikti rutininius darbus, ką seniai ruošėtės, bet vis atidėliojote;
 • imti sportuoti, ugdyti drąsą, kantrybę ir ištvermę;
 • įgyti išmintį, susijusią su laiku, kantrybe, išlaukimu, nepasidavimu.