Ką suteikia Saulė Ožiaragyje?

Ožiaragio stiprybės ir silpnybės
Capricorn
22 Gru 2018

Ką suteikia Saulė Ožiaragyje

/
Posted By

Gruodžio 22dieną Saulė pereina į Ožiaragį. Tai  Žiemos saulėgrįžos momentas, reiškiantis, kad pasiektas didžiausios tamsos taškas, žemiausia Saulės pozicija virš horizonto, ir nuo šiol šviesos tik didės. Tai apibūdina ir gimusius šiuo metu, ir patį visą laikotarpį (nuo gruodžio 22 iki sausio 20 dienos).

Gimusieji Saulei keliaujant Ožiaragiu

Tai asketai, strategai, į tikslą nusikreipę, pareigingi, blaivaus požiūrio, praktiški, patikimi  žmonės. Nemėgsta tuščių kalbų, perdėto emociongumo, vertina profesionalumą, ilgalaikius, aiškius santykius. Mėgstamas jų posakis: „Turi būti tvarka“. Nepradės jokios veiklos neaišaišlkinę, kaip ją pabaigti. Tai ne sprinteriai, o maratoninkai – laikas jų sąjungininkas. Jaunystėje gali atrodyti pilkoki, neįdomūs, o bręsdami išskleidžia savo jėgą, potencialą. Senatvėje, kai kiti jau išsikvėpę, jie gali pasiekti įspūdingų rezutatų.

Ožiaragiai nesupranta, kaip žmogus gali ištežti ar suskysti, neatilikti savo įsipareigojimų  – negerbia tokių.  Į fiziologinius poreikius, tarp jų ir seksą, žiūri dalykiškai: sveikatai reikia. Tačiau .gali daug ko atsisakyti, apriboti poreikius, daug ką iškęsti, siekdami esminio tikslo, jei mano jį esant vertingą.

Ožiaragiams reikalinga vienatvė – jie joje pailsi, pasisemia minčių. Ilgalaikis šurmulys, ypač tuščias plepėjimas juos išvargina. Jėgos vieta – kalnai: jie iš prigimties alpinistai, linkę siekti viršukalnių (visomis prasmėmis). Jiems reikia saugoti kaulus, nes organizmas linkęs kalkėti, kaupiasi druskos (jie linkę viską koncentruoti, kristalizuoti). Tad gerai tiks pirtelė, masažas.

Stipriosios savybės – pareigingumas, atsakomybė, tvirtybė, kantrybė, patikimumas. Tai puikūs strategai, vadovai. Ožiaragis paneša naštą, kurios kiti nepakelia (dėl to tarp jų daug stambių įmonių, koncernų vadovų, kur reikalinga didžiulė atsakomybė ir aukšto lygio strategija).

Silpnybės – negebėjimas suprasti kitų žmonių jausmų, o ir savų nugrūdimas taip giliai, kad patiems gali būti sunku aptikti. Taip pat – perdėtas karjerizmas ar/ir užsikrovimas darbais ir iš to kylantis pervargimas, depresija.

Kas teikia sėkmę Saulei keliaujant Ožiaragiu?

Šiuo laikotarpiu  Ožiaragis labai stipriai išreikštas (jame yra Saturnas ir Plutonas), o Saulė juo keliaudama tai dar labiau išryškins.  Drauge akcentuodama . ir santūrumo, disciplinos, atsakomybės, ištikimybės ir patikimumo svarbą. Vis dėlto Ožiaragyje ir Besileidžiantis karminis mazgas Ketu, taigi nereikėtų persistengti ugdantis ožiaragiškas savybes – jos turėtų būti atrama, fundamentu kurti jaukumui, savitarpio supratimui, artumui kurti.

Darbe bus ypač svarbus profesionalumas, punktualumas – šių savybių trūkumas bus pastebimas labiau nei kitu metu.

Šiemet laikotarpis, Saulei keliaujant Ožiaragiu, labiau tinkamas planams, strategijai peržiūrėti, koreguoti bei pasitikrinti savo tikslams, pasidaryti išvadoms, susumuojant praeito etapo rezultatus, nei veržliam ėjimui į priekį. Taip yra dėl Besileidžiančio karminio mazgo įtakos bei besiformuojančių prie jo Saulės ir Mėnulio užtemimų.

Ką geriausio galėtumėte padaryti šiuo laikotarpiu:

  • neskubėkite, nesiblaškykite – dabar ne metas veržtis į priekį,
  • orientuokitės į ilgas distancijas,
  • peržvelkite savo veiklą, esminius tikslus iš ilgalaikės perspektyvos,
  • peržvelkite praeities patirtį, ją susiteminkite, pasidarykite išvadas;
  • suvokite, ką reikia koreguoti, keisti, ko atsisakyti,
  • ugdykite tvirtybę, nuoseklumą, atkaklumą,
  • palankus metas atsisakyti žalingų įpročių, nereikalingų dalykų.

Ko nereikėtų daryti:

  • Blogiausias dalykas, ką galėtumėte daryti šiuo laikotarpiu, – panirti į liūdesį, depresiją dėl nerealizuotų galimybių, praleistų progų, nepasiektų aukštumų. Arba dėl to, kad darbai nejuda į priekį taip sparčiai, kaip norėtumėte Jei taip nutiko, pasakykite sau, kad pasiėmėte pamokas ir išeisite iš jų sustiprėję. Remdamiesi praeities patirtimi kursite strategiją ateičiai.
  • Pasiduoti senatvinėms nuotaikoms, norui bambėti ar dejuoti („šen maudžia, ten maudžia“, „laikas bėga, metai eina, o gyvenimas teka pro šalį…“ ir t.t.). O tokia pagunda gali kilti šiuo laikotarpiu net ir jaunesniems. Tai susiję su Saulės trūkumu. Verta pasitelkti sąmoningumą ir prisiminti, kad amžius – ne įrašas pase, o visų pirma sąmonės būsena.

Tegul Saulė Ožiaragyje paverčia jūsų patirtis lobiu, o ne našta!