Apie tatuiruotes

Ką reiškia tatuiruotės ir kodėl jos tapo tokios populiarios?
28 Spa 2018

Apie tatuiruotes

/
Posted By

Tatuiruotės pastaruoju metu populiarėja kosminiu greičiu - jas darosi tie, kurie prieš metus kitus net apie tai negalvojo, jos tampa įprastiniu "aksesuaru". Dažnai pastaruoju metu žmonės klausia, kokias tatuiruotes ir kur geriausia daryti. Tačiau pirmiausia reikėtų pasigilinti, kas iš esmės yra tatuiruotė?

Tatuiruočių kilmė

Tatuiruotė - tai ženklas odoje, įdėtas taip, kad liktų visą gyvenimą. Nuo seno tai tam tikros priklausomybės - genčiai, klanui, karinei, religinei ar kitai grupuotei - ženklas, dedamas specialaus ritualo metu. Tai iš esmės yra priklausomybės pažymėjimas, susisiejimas - per simbolį arba užrašą.

Tatuiruotė - tai labai skorpioniška

Kodėl? Nes su ja susijęs visas skorpioniškų savybių komplektas:

 • Kovingumas. Jas nuo seno darė kovinių grupuočių nariai, išreikšdami bendrumą ir/ar norėdami išgąsdinti.
 • Paslaptingumas. Tatuiruojamas simbolis, turintis slaptą reikšmę, kurį supranta tik grupuotės nariai (arba tik pats savininkas).
 • Išbandymas. Tai sukelia tam tikrą skausmą, kurį reikia iškęsti.
 • Seksualumas. Tatuiruote siekiama pabrėžti seksualumą, pritraukti dėmesį į tam tikras kūno vietas.
 • Provokacija. Asmuo su tatuiruote atrodo labiau provokuojantis ir pavojingas ("blogo berniuko", "blogos mergaitės" įvaizdis).

Maginė tatuiruotės reikšmė

Oda yra mūsų natūrali apsauga, o tatuiruotė - tarytum durys. Tik klausimas į kur?  Tatuiruotė - jos ženklas ar užrašas -  yra tarytum stipri priesaika, pažadas,  įrėžtas giliai ir ilgam.

Vienose dvasinėse tradicijose sakoma, kad magai nesidursto savo kūno, nes taip save susilpnintų, padarydami skyles ir subtiliuose kūnuose (taip teigia ir K.Kastaneda), kitose tradicijose kaip tik tatuiruojami tam tikri simboliai siekiant susisieti su energetiniais pagalbininkais.

Kodėl kai kuriems žmonėms taip norisi tatuiruotis?

Galima būtų pasakyti: "Mada ir tiek". Gali būti, kad didelei daliai būtent taip. Tačiau, manau, yra ir gilesnės priežastys.

 • Mituose pasakojama apie  būtybės, kurių visi kūnai padengti rašmenimis, paskaojama apie daug senesnes, nei istorija mena, civilizacijas. Žmonių fantazijoje - filmuose, paveiksluose - taip pat atgimsta kosminės būtybės su keistais odos piešiniais, laibomis galūnėmis. Kas žino, kaipgi ten yra, tačiau žiūrint į gausiai išsitatuiravusius žmones, atrodo, kad jie išties iš kažokios kitos civilizacijos ir labai jos ilgisi, nesąmoningai stengiasi atkurti bent jau odos piešinį.
 • Kita vertus, tatuiruotės dažnai susijusios su stipriais maginiais simboliais, ritualais, kurie stipriai įsirėžę į sielos atmintį. Egipte randama tatuiruotų mumijų, kurioms 3000 metų. Tad įprotis turėti tatuiruotes - kaip galios ar svarbių ritualų atminimą, ženklą - gali būti  įsirėžęs iš labai seniai ir nešamas per gyvenimus.

Kas svarbu žinoti?

Jeigu tatuiruotė teikia jėgą ar apsaugą, tai kas čia blogo? Gal kaip tik gerai? Į ką reikėtų atkreipti dėmesį, kas yra svarbu žinoti?

Tatuiruotės turinys, simbolis. Tatuiruotė yra žinutė, siunčiama ir savai sąmonei, ir pasąmonei, ir aplinkiniam pasauliui. Taigi svarbu suvokti, kokią žinutę siunti, o ne daryti tai tik instiktyviai ar mėgdžiojant kitus.

 • Prasčiausias variantas tatuiruotis negatyvius simbolius - tai, ko normalus žmogus nenorėtų pritraukti į savo gyvenimą - visokias gyvates, velnius, griaučius ir panašiai (jau nekalbant apie kardais pervertas širdis). Na, tai galėtų daryti jogai tantrikai, praktikuojantys kapinėse ir taip besiugdantys neprisirišimą prie materialaus pasaulio bei sąmonės nedualumą (arba "grynakraujai" Skorpionai, išties galintys gyventi kapinėse ar morge). Bet kai tai daroma iš paaugliško noro pamaištauti ar pasirodyti...  Maginiam lygmenyje yra taip: ką pakviesi, tas ir ateis į tavo gyvenimą.
 • Kita vertus, tiesiog dramatiški ištatuiruoti vaizdai signalizuoja, kad žmogui gyvenime reikia dramų, ryškių išgyvenimų, tegul ir per skausmą.
 • Tatuiruotė yra intensyvi žinutė, ji išryškina labai tą aktualiją, daro ją vyraujančią gyvenime. Taigi netgi neutralus ar pozityvus užrašas ar simbolis (pavyzdžiui, susijęs su garbe, drąsa, finansine gerove)  tampa tarytum svarbiausiu gyvenimo akcentu, gali iškreipti visumą, užgožti kitas sritis. Pavyzdžiui, žmogus visą gyvenimą ir kausis, gyvens kai karys ar bus nusikreipęs tik į pinigų uždirbimą. 
 • kai kurios simboliū reikšmės; širdis - meilė, inkaras - viltis, drugelis - transformacija, lengvumas, delfinas - džiugumas, draugiškumas, keturlapis dobilas - sėkmė, kardas - kova, galia. gėlė - grožis, meilė, saulė - švytėjimas, džugumas, žvaigždė - idelas, viltis.  erelis - drąsa, gulbė - harmonija, ištikimybė, lotosas - dieviškumas, tyrumas. drakonas - galia, grifonas . - apsauga, liūtas - kilnumas, valdžia, pelėda - išmintis, paslaptys.

Vieta. Svarbi ir ženklo vieta - tiek kūno pusė (kairė ar dešinė), tiek kūno dalis.

 • Kairė - dešinė. Nuo seno žinoma, kad moterims yra "laiminga" kairė, o vyrams - dešinė kūno pusė (greičiusiai tai susiję su energijų tekėjimu meridianais, nes ir kvėpavimo praktikos pradedamos vyrų ir moterų nuo skirtingos šnervės). Taigi apgamai ar kiti ženklai "laimingoje" pusėje turi teigiamą reikšmę, o "nelaimingoje" - neigiamą. Net gražiausias simbolis įdėtas neigiamoje pusėje bus paties žmogaus sukurtas neigiamas ženklas, stiprinantis, pabrėžiantis neigiamas jo savybes, o drauge ir pakreipiantis likimą į neigiamą pusę.
 • Kūno dalys. Ženklai skirtingose kūno dalyse turi savo reikšmę, pradedant nuo galvos (Avino zona) ir baigiant - pėdomis (Žuvų zona). Pavyzdžiui, rankos reiškia informaciją (Dvynių zona), tad ženklas neigiamoje pusėje reikštų apgavystes arba apsigavimą, komunikacijos sunkumus ir pan. Ženklas kaklo ar sprando neigiamoje pusėje (Jaučio zona) - finansinius sunkunus, didesnį gobšumą ar, atvirkščiai, išlaidavimą. Ženklas neigiamoje pusėje ant pėdos (Žuvų zona) - kvaišinimąsi, iliuzijas, intrigas ar tapimą auka. Taigi reikėtų suvokti, kad tatuiruotė tam tikroje kūno dalyje aktyvina ir atitinkamas jūsų savybes bei gyvenimo sritis. Plačiau ženklus ant kūno galite rasti http://dharma.lt/zenklai-ant-kuno/
 • Na, o jei nusprendus pagudrauti ir tatuiruotis geroje pusėje gerą ženklą ar pozityvią frazę? Galbūt tai pavyks pritraukti į savo gyvenimą? Galbūt tai įvyks. Tačiau sakoma ir tai, kad darydamas tatuiruotę žmogus suardo natūralią, iš prigimties jam duotą apsaugą. O abejotina, ką įgyja manais.

Dydis. Tai labai svarbu: kuo didesnis odos plotas paliečiamas, tuo daugiau natūralios apsaugos suardoma. Na, mažas delfiniukas ar lotosiukas nepadarys kažkokios didelės žalos, bet gali paskatinti tą veiksmą kartoti (panašiai, kaip vyksta ir su kitomis priklausomybėmis - alkoholiui, rūkymui ir t.t).

Priklausomybė, potraukis plėsti. Reikėtų atkreipti dėmesį, kad pradėjus darytis tatuiruotes, dažniausiai ima noras tai pakartoti, jas plėsti, padengti jomis vis daugiau savo kūno ploto. O tai savo ruožtu tolina nuo žmogiškojo pasaulio - atveria kažkokį kitą. Kokį? Kažin, ar pats žmogus tai suvokia, žino. Gali ir visai nutolti nuo žmogiškosios sąmonės, tapti lyg koks keistas ufonautas, nežinia ko užklydęs į šią planetą.

Tad jei jau nusprendėte, kad jums tikrai to reikia

 • Tai bent jau nesitatuiruokite negatyvių simbolių - to, ko nenorėtumėte pritraukti į savo gyvenimą.
 • Nesidarykite didelių tatuiruočių.
 • Nedarykite tatuiruočių neigiamoje kūno pusėje.
 • Pirma išbandykite simbolį ar užrašą su laikina tatuiruote, pavaikščiokite pusmetį ar metus ir pasižiūrėkite, kaip jaučiatės.
 • Paklauskite savęs, ar patys suprantate, ką ta tatuiruote norite sau (ir pasauliui) pasakyti, ką ji jums reiškia (reikšmę galite pasižiūrėti ir simbolių žodyne). Nesitatuiruokite, kol iki galo nesuprasite, ką reiškia tas simbolis ar žodis (jei tai kokia egzotiška kalba).
 • Dar paklauskite savęs, kam jums to reikia? Ir ar tai galite gauti kitu būdu.
 • Stebėkite, ar noras tatuiruotis  netampa priklausomybe, manija.

Na, žmogus yra laisvas daryti, ką nori, pats tyrinėti, atrasti, darytis išvadas, turėti savo patirtis. Tai labai svarbu. Bet visada, bet ką darant,  svarbu ir pasidaryti analizę, įdėti pastangos suvokti: "Ką man tai reiškia? Kam, kodėl tai darau? Ką tuo noriu pasakyti, išreikšti, įgyti?"

Na, jei ką, tai tatuiruotes šiais laikais jau galima ir išimti. Tik tiek, kad brangiai kainuoja...

Apie grožio sampratą ir Veneros raišką ženkluose galite rasti čia:

Apie jėgos išraišką ir Marso raišką ženkluose galite rasti čia: