Ką svarbu suvokti per Rudens lygiadienį?

Saulė Svarstyklėse
19 Rgs 2018

Ką svarbu suvokti per Rudens lygiadienį?

/
Posted By

Metų cikle yra 4 kertiniai momentai, esminiai visiems žmonėms, visoms Žemės būtybėms: tai vasaros  bei žiemos solsticijos ir pavasario bei rudens lygiadieniai. Kad tai labai svarbūs kosminiai metų įvykiai, rodo tai, jog aplink juos yra išsidėsčiusios visos esminės šventės, kokią tradiciją ar religiją beimtume. Visiems labiausiai žinomos Kūčios ir Joninės (Rasos), sutampančios žiemos ir vasaros solsticijomis.   Tačiau ir baltų, ir kitose tradicijose nuo seno buvo švenčiamos ir lygiadienų šventės. Labai gerai tai būtų atgaivinti ir dabar. Kodėl?

Lygiadienio reikšmė

Visi žino, jog lygiadienis  – tai toks momentas, kai diena susilygina su naktimi. Tai įvyksta dukart per metus: kovo 21-22 ir rugsėjo 22-23 dienomis.  Kosmine prasme tai du momentai metuose, kai Saulės spinduliai krenta į Žemę statmenai, o ne įstrižai, kaip būna likusią metų dalį. Taigi natūraliai šie momentai skirti atkurti ir įtvirtinti  vidinei pusiausvyrai, suvesti balansą. Tai momentas, kai ypač turėtume būti ekvilibristai, pagauti pusiausvyros esmę, suvokti ir realizuoti ją kaip dorybę, siektinybę.

Kaip reikėtų sutikti Rudens lygiadienį?

Rudens lygiadienis išbaigia metų fazę, kai šviesos buvo daugiau, skatina suvesti rezultatus ir drauge pasiruošti „ekonomiškajam“ laikotarpiui, kai šviesą teks tausoti, o galbūt ir naudotis per vasarą sukauptais resursais, sankaupomis (visomis prasmėsmis – ne tik Žemės teikiamo derliaus, bet ir šviesos). Tamsos netrukus pradės daugėti, naktis ilgės (šiauriniame pusrutulyje). Šis lygiadienio momentas skirtas sustoti ir išsaugoti tą balansą, tą prisiminimą apie tobulą pusiausvyrą, tą IN-JAN harmoniją. Čia labai svarbu saikas, santūrumas, rami išmintis. O tai yra Svarstyklių esminės savybės.

Saulė Svarstyklėse

Visi keturi esminiai metų taškai yra susiję su 4 kardinaliais ženklais astrologijoje, su Saulės įėjimu į šiuos ženklus: žiemos solsticija –  į Ožiaragį, pavasario lygiadienis –  į Aviną, vasaros solsticija – su Vėžį, na, o rudens – į Svarstykles (dėl to šie ženklai išskirtiniai – esminiai, kardinalūs).

Saulė Svarstyklėse tobulai išreiškia lygiadienio esmę – pusiausvyrą. Tačiau ne tokią pusiausvyrą kaip pavasario, kuri yra lyg  susitelkimas  prieš veržlų startą, susijusi su būsimu staigiu energijos augimu.

Rudens lygiadienį, Saulei pereinant į Svarstykles, svarbu susibalansuoti, atsisijojant tai, kad nereikalinga, nebūtina, įsivesti tvarką, nurimti, nes energijai mažėjant svarbu veikti efektyviai, nešvaistant energijos   bet kam (ką sau buvo galima leisti vasarą, esant energijos perviršiui, kai ją natūraliai norisi ir reikia spinduliuoti, mokantis iš Saulės). Taigi Svarstyklių devizas „Kas per daug, tai nesveika“ dabar tampa aktualus visiems. Svarbu subalansuoti  tiek savo veiklos sritis, tiek vidinį-išorinį gyvenimą, susidėlioti prioritetus ir juos suderinti tarpusavyje, pasverti, kad tą pagautą pusiausvyros impulsą galėtumėte išlaikyti ilgesnį laiką.

Norint būti sėkmingiems, Saulei esant Svarstyklėse, svarbu

  1. laikytis saiko, gero tono, etiketo normų,
  2. pasirinkti tinkamą veikimo būdą, vietą ir laiką (t.y. ne tik ką darai, bet ir kaip darai),
  3. įsiklausyti į kitų poreikius, pasistengti juos suvokti,
  4. tapti diplomatiškesniam, mokytis susitarti (jei reikės, net ir grakščiai pasiderant),
  5. pasirūpinti savo įvaizdžiu, tobulinti stilių (nes nuo to dabar ypač daug priklauso).