Niujorkas - Šaulio miestas. Kodėl?

Niujorkas turi daugelį ryškių Šaulio bruožų
New York, Niujorkas, Šaulys, Šaulio miestas
8 Rgp 2018

Niujorkas – Šaulio miestas. Kodėl?

/
Posted By

Niujorkas neįtelpa į jokius rėmus

Niujorkas – tai miestas, kurį sunku nufotografuoti „landskeipu“ (kaip, beje, ir portretu). Jo tokia plati ir aukšta erdvė, kad sunkiai telpa į nuotraukas.

Laisvas ir atviras visiems

Jis dvelkia laisve, jame ne tik toleruojama, bet ir sveikinama įvairovė – būk koks nori, kaip nori … Ir, kaip pasakė mūsų draugai niujorkiečiai, vienintelio dalyko negalima – tai jo savintis. Jis nepriklauso niekam atskirai, jis priklauso visiems  – gyvenantiems čia seniai, atvykstantiems, ką tik atvykusiems… Turtingiems ir skurdžiams, klerkams ir valkatoms. Kai tik kas nori jį savintis, jis čia pat sugriauna tą mitą, kad tai įmanoma padaryti…

Bruklino tiltas, Brooklyn bridge, Manhetenas, Manhattan

Bruklino tiltas (Brooklyn bridge) – vartai į Manheteną

Dinamiškas, tolerantiškas, geranoriškas

Vis dėlto galima kalbėti apie tipiškus niujorkiečius: jie laabai daug dirba, jie moka vaikščioti Times square didžiulėje minioje nesusidurdami vienas su kitu (stebisi, kodėl turistai to nemoka). Jie labai geri ir geranoriški. Jie labai myli savo miestą, didžiuojasi juo (patys tai sako, kad jį myli ir jo nekenčia drauge). Na, aistringa ta meilė. Išties neįmanoma būti jam abejingam. Arba-arba.

Times square, Times aikštė

Times square – Niujorko širdis

Ekstravertiškas, komunikabilus, dosnus

Čia gali tave užkalbint lyg niekur nieko pasišnekučiuoti, numesti juokelį lyg senam pažįstamam, paklausti, iš kur esat, kokia čia kalba, pasiūlyti pagalbą. Gali ant laiptų kokia prabangi dama baltu džinsiniu švarkeliu žvalgytis, kam čia padovanoti bilietus į Gamtos istorijos muziejų. Čia vertina bibliotekas, muziejus, koncertus – erdvė jais alsuoja, jų daug nemokamų, nes daug dosnių mecenatų (į Metropolitan’ą galima eiti nemokamai, paaukojus savo nuožiūra).

Niujorkas, centrinė biblioteka

Centrinė biblioteka – mėgstama niujorkiečių vieta

 Platus ir aukštas, didelis ir didingas

Čia viskas labai didelių dydžių – gatvės, šaligatviai, nekalbant jau apie dangoraižius, autobiliai, parkai, kapinės, maisto pakuotės, vėliavos. Centrinis parkas Manhetene užima daugiau kaip 3 kvadratinius kilometrus  ir panašu, kad už jokius pinigus niekam neišeitų atsignybti jo sau. Jie neužstato sugriautų Dvynių Manheteno centre – palikę ten atminimo  parką. Jie gerbia savo didvyrius. Čia norisi išskleisti sparnus ir daug kas išskleidžia.

Manhetenas, Niujorko dangoraižiai,

Manheteno dangoraižiai

Optimistiškas, jėgingas, džiugus

Niujorkas –  labai akivaizdus Šaulio miestas, ne be reikalo vadinamas pasaulio sostine – čia telpa visos rasės, visos religijos, socialiniai sluoksniai, čia sunku kuo nors nustebinti. Laisvės miestas, galios miestas. Nuolat atsinaujinantis, labai dinamiškas. Skubantis, veiklus, džiugus, dosnus, plačių užmojų, geraširdiškas. Šauliškas. Gali jis turbūt atsisukti kita, neigiama, šauliška puse. Bet mums atsisuko ta – laisvąja, džiugiąja ir įkvepiančia kūrybą. Tikėjimą, kad  viskas įmanoma.

Niujorkas, Manhetenas

Iš Bruklino pakrantės atsiveria puikus vaizdas į Manheteną

Nepalieka abejingų

Nemaniau, kad Niujorkas kaip kalnai. Bet jis toks yra. Nesakau, kad noriu ten gyventi. Noriu ten sugrįžti.

Niujorkas, Manhattan, Walstreet

Didingas tas Šaulio miestas