Planetos - savaitės dienų globėjai

Kaip planuotis savaitės darbus?
Savaitės dienos, savaitės darbai
26 Lie 2018

Planetos – savaitės dienų globėjai

/
Posted By

Savaitės dienos yra globojamos didžiojo septyneto – septynių planetų (Saulės, Menulio, Merkurijaus, Veneros, Marso, Jupiterio ir Saturno), žinomų nuo seno ir iš Žemės matomų plika akimi. Svarbu suvokti jų esmę, tiek norint būti sėkmingam įvairiomis savaitės dienomis, tiek suvokiant savo prigimtį.

Savaitės dienų planetos-globėjai ir su jais susiję darbai

  • Štai pirmadienis – Mėnulio globojama diena. Ji turi ryškią In energiją, būtent todėl netinkama kokiems nors veržliems darbams, o labiau susiderinimui su aplinka, įsisiūbavimui, įvairiems buitiniams darbams, kai svarbu įsiklausyti į save ir aplinką.
  • Antradienis, globojamas Marso, – pati veržliausia, aktyviausia diena, tinkanti sportui, visoms aktyvioms iniciatyvoms, kur reikia ką nors „pramušti“, išsikovoti.
  • Trečiadienis, Merkurijaus diena, – mokslams, prekybai, gausiam bendravimui, darbui su informacija.
  • Ketvirtadienis, globojamas Jupiterio, – susitikimams su svarbiais žmonėmis, studijoms, kultūriniams renginiams, sutartims pasirašyti.
  • Penktadienis. Veneros globojama diena, – meilei, grožio puoselėjimui, pirkiniams.
  • Šeštadienis, Saturno diena, – rimtiems apmąstymams, strategijos kūrimui, būsto tvarkymui, t.y. diena, kai viską reikia sudėlioti į savo vietas (tada vakarą galima skirti ir pramogoms, kaip įžangą į sekmadienį).
  • Sekmadienis, globojamas, Saulės, – poilsio, kūrybos ir bendravimo su vaikais diena.

Kokias savybes gimusiajam suteikia savaitės diena?

Žmogus, gimęs atitinkamą dieną, įgyja minėtos planetos akcentą (tačiau jį reikia derinti su kitais astrologiniais faktoriais ir šis nėra pats svarbiausias). Pavyzdžiui, vienur sakoma, kad gimęs sekmadienį – laimingas, kitur, kad tinginys. Išties šį diena suteikia žmogui džiugumo, kūrybingumo, sėkmės, o neigiama prasme gali reikštis kaip nenoras dirbti rutininius darbus. Juk Saulė – ne šiaip planeta, o žvaigždė. Antradienį gimę iš Marso įgyja energingumo (sakoma, kad tai galima nustatyti net iš rankos paspaudimo). Nelaimingiausiais laikomi pirmadienį ar šeštadienį gimę. Iš kur toks požiūris? Pirmadienis – pasyvi diena (atseit žmogus mažiau pats formuoja savo likimą, yra labiau priklausomas nuo aplinkybių). Na, o šeštadienis globojamas Saturno, susijusio su apribojimais, disciplina. Manau, jog kiekvieną dieną gimęs žmogus gali tapti laimingas, sėkmingas, tačiau tam reikia žinoti ir išnaudoti „savos“ dienos energiją.

Kaip galima stiprinti planetų energijas?

Tas energijas galima sustiprinti įvairiais būdais – mineralais, mantromis, spalvomis. Tačiau labai svarbu derinti šiuos dalykus su visuma, nedaryti aklai, paviršutiniškai. Iš tiesų labai svarbu ne tik mineralas, bet jo dydis, forma, derinys su kitais mineralais ir metalais, ypač – nešiojimo vieta (kairė, dešinė ar centras), o tam jau reikia žinoti savo asmenines planetų padėtis arba/ir turėti jautrą energijoms. Ajurvedoje gydymas mineralų nešiojimu yra laikomas aukščiausia gydymo forma. Tinkamai parinkti mineralai gali būti stipriausias talismanas.

Archetipinės planetų spalvos

Paprasčiau yra pasitelkti spalvas, tačiau ir čia galioja ta pati taisyklė – naudokite savaitės spalvas, jei tai nesipriešina jūsų pajautoms, nes yra ne tik savaitės dienų, bet ir Saulės dienų spalvos, ir kiti dalykai.
Archetipinės planetų spalvos yra šios: Mėnulio – pieniškai balta, perlamutrinė, gali būti šviesiai kreminė, Marso – skaisti raudona (gali tikti ir kiti raudoni atspalviai), Merkurijaus – vaiskios, perregimos spalvos, Jupiterio – įvairūs mėlynos atspalviai, Veneros – rožinė (gali būti ir salotinė ar smaragdinė žalia), Saturno – juoda (gali būti tamsiai viole tinė), Saulės – geltona, oranžinė.